نماز جمعه سمیرم

نویسندگان قلم را برای بیان احکام و حقانیت اسلام به کار گیرند

امام جمعه سمیرم با اشاره به رسالت تاثیرگذاراهل قلم گفت: اهل قلم باید قلم را برای بیان کردن ارزش‌ها و احکام و حقانیت مکتب اسلام به کار برند.

امام جمعه سمیرم با اشاره به رسالت تاثیرگذاراهل قلم گفت: اهل قلم باید قلم را برای بیان کردن ارزش‌ها و احکام و حقانیت مکتب اسلام به کار برند.

حجت الا سلام سید حبیب الله موسوی در خطبه‌های آخرین جمعه ماه شعبان پیرامون ازدواج و تشکیل خانواده صحبت کرد و گفت: ازدواج از سنت‌های حسنه‌ای است که اگر به موقع و بر مبنای دین محقق شود آثار و برکات زیادی در زندگی فردی و اجتماعی دارد.
وی با بیان اینکه ازدواج یک نیاز روحی و فطری است گفت: از نظر اسلام، خانواده یک رکن بزرگ در جامعه و ازدواج یک امر مستحب موکد و سنت پیامبر است.
امام جمعه سمیرم تصریح کرد: پسر و دختر و خانواده‌ها برای ازدواج  زوجین باید اخلاق و دین را ملاک قرار دهند و نباید سخت بگیرند.
وی یک ازدواج خوب و شایسته را مایه آسایش جسم و آرامش روح دانست و ادامه داد: از دیدگاه اسلام زن و مرد ناقص هستند و اگر بخواهند به کمال برسند باید ازدواج کنند.
موسوی در ادامه خطبه‌ها با اشاره به دهه آخر ماه شعبان به عنوان دهه غبار روبی مساجد گفت: در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، مساجد شهرستان سمیرم برای ورود به ماه ضیافت الهی غبار رویی می‌شوند
وی از حضور و دعوت ۵۰ روحانی به این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان باید از علما و روحانیونی که به این شهرستان می‌آیند استقبال کنیم و امکانات موجود را در اختیار آنان قرار دهیم.
امام جمعه سمیرم با اشاره به روز قلم، رسالت اهل قلم و خبرنگاران را مهم و نقش آفرین دانست و خاطرنشان کرد: اهل قلم باید برای بیان احکام و حقانیت مکتب دست به کار شوند.
وی همچنین با اشاره به نام‌گذاری روز ۱۴تیرماه به عنوان روز شهرداری و دهیاری‌ها افزود: نقش شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در پیشرفت شهر و روستا در فرهنگ جامعه تأثیر گذار است. مالیات یک امر قانونی است که نتیجه‌اش عمران و آبادانی جامعه است.

Go to TOP