بهره‌مندی نوعروسان نیازمند از جهیزیه ۶ میلیون تومانی

مدیر کل کمیته امداد استان تهران گفت: در طرح هر مسجد یک جهیزیه، نوعروسان نیازمند از جهیزیه ۶ میلیون تومانی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ محسن ولیئی مدیر کل کمیته امداد استان تهران،اظهار کرد: با توجه به اینکه کمیته امداد در تلاش است تا سطح رسیدگی به معیشت و زندگی طبقات کم بضاعت جامعه را از نظر کمی و کیفی ارتقا بخشد، در این راستا به دلیل نقش پررنگ مساجد و تاثیر آن در میان مردم سعی می‌کند تا از ظرفیت مساجد برای رسیدگی به محرومان و تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند بهره‌مند شود.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از مراکز نیکوکاری در مساجد مستقر هستند تا نسبت به مشکلات نیازمندان هر محله رسیدگی کنند، تصریح کرد: علاوه بر این سعی می‌شود تا از ظرفیت مساجد به عنوان تشکل‌های نیکوکاری مردمی در جمع آوری کمک‌های مردمی و توزیع آن در میان نیازمندان، شناسایی محرومان ساکن در محله و معرفی به مسجد با اولویت مددجویان تحت حمایت ساکن در محله اقدام شود.

ولیئی با اشاره به طرح هر مسجد یک جهیزیه، اضافه کرد: در این طرح که تا میلاد پیامبر(ص) ادامه دارد، در ۵۰۰ مسجد شاخص استان تهران تعداد ۵۰۰ جهیزیه با همکاری امام جماعت مسجد در میان نوعروسان محروم توزیع می شود که مبلغ هر جهیزیه به ارزش ۶ میلیون تومان است که یک میلیون آن توسط کمیته امداد و موسسات خیریه و مابقی توسط مساجد جمع آوری می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران در پایان تاکید کرد: همچنین با همکاری مصلی تهران تعداد ۱۱۰ جهیزیه به ارزش ۵ میلیون تومان برای نوعروسان مناطق محروم شهر تهران پیش بینی شده است.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP