رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران شهرستان سمیرم خبر داد:

ساماندهی تپه نورالشهدای سمیرم طی هفته جاری

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سمیرم بابیان اینکه المان شهدای گمنام سمیرم در هفته آینده نصب می‌شود، گفت: ۵۰۰ میلیون ریال بودجه برای نصب و آماده‌سازی المان‌های تپه شهدای گمنام دیده‌شده است.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر شهدای گمنام سمیرم، شهدایی که جوانان آن دوران بودند و اسطوره‌های زمان حال، آنان که برای دفاع از میهن خود از خانواده، جوانی و خواسته‌های دنیایی خود گذشتند تا ما امروز با آرامشی بی‌نظیر در کانون گرم خانواده‌های خود زندگی کنیم، پس از گذشت ۶ سال قرار است در هفته آینده شاهد اتفاقات خوبی باشد.

آری، جوانانی که از دنیا هیچ برای خود نخواسته، غیورمردانی که از اسم و مقام و منصب و حتی از پلاک خود دل کنده‌اند تا گمنامی آنان نام نشانی شود برای اقتدار و سربلندی کشورمان، تا به امروز در غربت زیر تیغه آفتاب یا سرمای سخت می‌سوختند و بازهم بزرگوارانه حرفی نمی‌زنند.

شهدا شرمنده‌ایم، مردمان شهر من مهمان‌نواز هستند و تاکنون میهمانی در شهر ما احساس غربت نکرده اما نمی‌دانم چرا این کار تا به امروز به تأخیر افتاد.

ما تنها مردمانی هستیم که به‌پاس قهرمانی‌های دلیرمردان کشورمان این‌گونه قبور مطهرشان را زینت می‌بخشیم؛ قبور مطهری که حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی درباره آن‌ها فرمودند؛ همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان، عارفان، دل‌سوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود.

تصاویر روز باشکوه استقبال سمیرمی‌ها از شهدای گمنام فراموش‌شدنی نیست، مردم سمیرم با حضور و استقبال از پنج پیکر بی پلاک هشت سال دفاع مقدس اثبات کردند قدرشناسی آن‌ها اندکی کمرنگ نشده و نخواهد شد همان‌طور که در شب وداع و تشیع پیکر پرستوهای خونین بال که با میهمانی در شهر ما پیام استقامت و پیروزی حق را آورده بودند نشان دادند که در راستای اهداف این نظام نباید کوچک‌ترین کوتاهی شود.

شهدای گمنام سمیرم در تیرماه سال ۹۰ با حضور کم‌نظیر جمع کثیری از مردم خداجوی سمیرم بر روی دستان سر به فلک کشیده مردمان این خطه تشییع و پس‌ازآن در تپه شیدان یا شهیدان شهر سمیرم به خاک سپرده شدند.

جرقه رسیدگی به قبور شهدای گمنام را می‌توان از ۲۵ مردادماه سال ۱۳۹۵ دانست که گروهی از بسیجیان و مردم شهیدپرور شهرستان سمیرم به ساخت مسیر شهدا تا شهدای شهرستان پرداختند و برای کاهش فاصله بین گلزار شهدا تا تپه شهدای گمنام مسیری را در دامنه این تپه هموارسازی کردند.

جوانان و نوجوانان بسیاری که هر پنج‌شنبه برای شست و شوی روح خود به زیارت این شهدا می‌روند همیشه از وضعیت نا به سامان آن گله داشتند اما خوشبختانه این روزها صحبت از اجرای طرحی است که خبری بسیار خوب برای مردم شهرستان به شمار می‌آید.

علی رفیعی در رابطه با طرح سامان‌دهی گلزارهای شهدا گفت: المان سه شهید گمنام دفن شده در تپه شهدای گمنام سمیرم در هفته آینده نصب خواهد شد.

رفیعی افزود: رئیس اداره گاز شهرستان سمیرم در کارگروه گلزارهای شهدا تأمین لوله‌های آب‌رسانی به این مکان مقدس را متقبل شده و اداره آبفای شهرستان نیز درزمینهٔ تأمین آب این مکان اقدام خواهند کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان همچنین با اشاره به شیب تند منتهی به این گلزار تصریح کرد: مسیر دسترسی به قبور مطهر این شهدا با توجه به پرتگاهی بودن آن نیاز به حفاظ دارد که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک با همکاری ارگان‌های مربوطه این مشکل نیز مرتفع شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: سازه فلزی المان همراه با نورپردازی آن طی یک هفته آینده انجام خواهد شد و مردم عزیز شهرستان چهره‌ای متفاوت از این مکان را مشاهده خواهند کرد.

انتهای پیام/

Go to TOP