نماینده سمیرم:

حفر چاه آهکی برای روستاهای «بخش مرکزی سمیرم» ضروری است

نماینده سمیرم در مجلس دهم تاکید کرد: حفر یک حلقه چاه عمیق آهکی در بخش مرکزی این شهرستان برای تامین آب شرب روستاهای این منطقه ضروری است.

اصغر سلیمی، روز پنجشنبه در گفتگو با سمیرم خبر، با اشاره به نشست روز گذشته خود با مدیرعامل آب روستایی استان اصفهان اظهار کرد: مقرر شد کارهای کارشناسی حفر این چاه هر چه زودتر برای تامین آب روستاهای هست، ضرغام آباد و مزرعه شیخ علی انجام شود.
به گفته نماینده مجلس، مردم این روستاها سال هاست با مشکلاتی در تامین آب مواجه هستند و حفر چاه برای تامین آب آنها ضروری و اجتناب ناپذیر است.
سلیمی اصلاح وضعیت آب چاه مجتمع حاجی آباد و مطالعه آب پایدار کل بخش وردشت توسط امور تحقیقات شرکت آب فاضلاب روستایی استان را یادآور شد و افزود: در این نشست مقرر شد آب شرب مجتمع عشایری اسلام آباد در شمال سمیرم نیز اصلاح شود.
نماینده سمیرم در مجلس با بیان اینکه اصلاح شبکه آب پروژه ۲۱ روستا در بخش پادنا و قرار گرفتن روستای دشتبال در این پروژه دیگر درخواست ما از مدیرعامل آبفار بود، ادامه داد: این طرح نیز سال های متمادی است اجرا شده اما هنوز تکمیل نشده است.
سلیمی با اشاره به مشکلات فراوان خشکسالی که مردم به ویژه کشاورزان با آن دست و پنجه نرم می کنند، خاطرنشان کرد: متاسفانه شهرستان سمیرم در چند سال گذشته از لیست مناطق محروم خارج شده و به عنوان منطقه کمتر توسعه یافته معرفی شده است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود در همین رابطه خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰ روستای سمیرم در رابطه با آب شرب با مشکل مواجه بوده و ما برای تامین آب آن در حال حفر چاه هستیم و سال هاست با تانکر به آنها آب رسانی می کنیم.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP