چشم‌اندازهایی بی‌نظیر از قلعه‌ تاریخی فوق‌العاده باشکوه در ایران

دژ بابک به عنوان یکی از بناهای تاریخی فوق العاده باشکوه در استان آذربایجان شرقی، هرساله گردشگران زیادی را از اقصی نقاط جهان به خود جلب می‌کند.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ قلعه یا دژ بابک به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری تبریز، در شمال شهرستان اهر قرار دارد. بابک خرم‌الدین سردار شجاع ایرانی این بنا را در زمان خلافت عباسی برای دفاع در مقابل حمله اعراب احداث کرد. نمای باشکوه و چشم انداز دیدنی این دژ، هرساله گردشگران زیادی را از اقصی نقاط جهان به خود جلب می‌کند.

این بنا در سال ۱۳۴۵ در لیست آثار ملی و تاریخی کشورمان ثبت شد. مرمت این بنای زیبا در سال ۱۳۷۶ از سوی اداره میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی آغاز شد. برای بازدید از داخل قلعه، تنها راه ورود همان دروازه آن اسj و از طریق دیگری نمی‌توان به فضای داخلی آن راه یافت. کارشناسان به دلیل شباهت این بنا به سازه‌های سلیمانی دوره ساسانی، تاریخ ساخت آن را به همین دوره نسبت داده‌اند.

مسیر رسیدن به این قلعه از ۳ کیلومتر تجاوز نمی‌کند اما از آنجاکه راه پر پیچ و خمی را برای صعود به آن باید پیمود، رسیدن به محل استقرار آن در قله کوه زمان زیادی را صرف می‌کند و تنها، نمای زیبا و دیدنی این بنای تاریخی است که شوق و انگیزه گردشگران را برای صعود افزایش می‌دهد.

تصاویر زیر مربوط به نمای این سازه از زوایای مختلف است.

 

قلعه بابک

قلعه بابک

قلعه بابک

قلعه بابک

قلعه بابک

قلعه بابک

قلعه بابک

قلعه بابک

قلعه بابک

قلعه بابک

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP