شعرهای سهراب سپهری مخاطب را جذب می‌کند

آثار سهراب سپهری زبان بسیار سلیس، روان و دل‌نشینی دارد و انسان را جذب می‌کند.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ عباس براتی‌پور شاعر، در خصوص شعرهای سهراب سپهری گفت: شعرهای سهراب سپهری، آثار بسیار خوبی هستند. آثار این شاعر زبان بسیار سلیس، روان و دل‌نشینی دارد. هنگامی که یکی از شعرهایش را می‌خوانیم، ما را جذب می‌کند. به عنوان مثال سهراب می‌گوید «تا شقایق هست، زندگی باید کرد» و تکه‌های زیبایی مثل این در شعرهای سهراب سپهری وجود دارد. تفاوت این شاعر با شاعران دیگر در این است که حرف جدیدی می‌زند.

وی افزود: شعر مانند آیینه است؛ وقتی شعری را می خوانیم خودمان را در شعر می‌بینیم. اشعار سهراب سپهری هم این‌گونه هستند. این شاعر روح لطیفی دارد. درست است سهراب سپهری شعرهای طولانی دارد؛ اما در شعرهایش قسمت هایی وجود دارد که به تمام شعر می ارزد. این شاعر روح لطیفی داشت. به سفر رفته  و مکاتب ادبی مختلف را مطالعه کرده بود.

این شاعر با اشاره به خاطره خود از شعرهای سهراب سپهری اظهار کرد: در جلسات شعری که در حوزه هنری داشتم، برخی جوانان را می‌دیدم که شعر می خواندند. پس از آنکه آنها شعرشان را می خواندند، متوجه می شدم شعرهای سهراب سپهری را مطالعه کرده اند. به آنها می گفتم خوب است شعرهای این شاعر را می‌خوانید. سهراب سپهری شاعر تاثیرگذاری بود و جوان‌ها بیشتر به این شاعر توجه داشته اند. به دلیل آنکه زبان شعرهایش لطیف  و آهنگین بود. بیشتر دخترها و پسرهای جوان جذب شعرهای سهراب سپهری می‌شوند.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP