در 6 ماهه سال جاری روی داد؛

تصادفات و غرق شدگی بیشترین حوادث ویژه سمیرم

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، ۱۰ مورد حادثه ویژه در شهرستان سمیرم رخ داد که بیشترین موارد این حوادث بترتیب مربوط به تصادفات و غرق شدگی در استخر آب بوده است.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ علیرضا قاسمی افزود: در ۶ ماهه نخست امسال، فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم یکهزار و ۴۹۹ ماموریت را انجام داد که از این تعداد، یک هزار و ۲۹ مورد غیرتصادفی و ۴۱۰ مورد تصادفی بوده است.
وی افزود: در این مدت تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ این شهرستان به مصدومان حوادث رانندگی در ۲۱۸ مورد تصادف جاده‌ای و ۱۹۲ مورد شهری امدادرسانی کردند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست امسال ۲۳۶ بیمار قلبی از خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی سمیرم بهره‌مند شدند، تصریح کرد: در مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، یکهزار و ۱۳۶ مصدوم و بیمار پس از دریافت خدمات درمانی اولیه به بیمارستان منتقل شدند و ۲۵۶ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
وی به انجام ۳ ماموریت زایمان موفق توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این شهرستان در ۶ ماهه امسال اشاره کرد و گفت: در مدت مذکور ۳۰ نفر از گروه‌های هدف شهرستان سمیرم تحت آموزش‌های طرح بها (بسیج همگانی احیا) قرار گرفتند.
قاسمی با بیان اینکه پرسنل اورژانس ۱۱۵ این شهرستان، پوشش امداد- سلامت مراسم مختلفی از جمله عید فطر، روز قدس و طرح امداد تابستانه را در این مدت برعهده داشتند افزود: سمیرم در نیمه نخست امسال ۱۰ حادثه ویژه اورژانسی را شاهد بود که بیشترین موارد این حوادث به ترتیب مربوط به تصادفات و غرق شدگی در استخر آب بوده است.
فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم با برخورداری از یک پایگاه شهری، ۵ پایگاه جاده‌ای، یک اتاق فرمان، ۸ نفر نیروی موظف و ۲۰ نفر اضافه کار در حال ارائه خدمات درمانی اورژانس پیش‌بیمارستانی به مصدومان است.
سمیرم با حدود یکصد هزار جمعیت در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.
انتهای پیام / ایرنا

Go to TOP