- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

پیشرفت مالی بلک‌بری در نیمه دوم سال ۲۰۱۷

به گزارش تیم رصد سمنا؛ عده ای گمان کردند شرکت بلک‌بری پس از اینکه با مشکلات مالی روبه‌رو شد دیگر هیچگاه نمی‌تواند به تولید گوشی های هوشمند بپردازد و این شرکت را ورشکسته خطاب کردند. اما این پایان ماجرا برای بلک‌بری نبود.

این شرکت به جای آنکه بر روی گوشی های هوشمند و تولید آنها تمرکز کند به سراغ تقویت بخش نرم افزاری خود رفت. این شرکت تا جایی پیش رفت که موفق شد نسخه مخصوص خودش را از سیستم عامل اندروید گوگل بسازد و با فروش آن سود بسیاری کسب کند.

همچنین چندین شرکت غیرمشهور مانند TCL، امتیاز خط تولید بلک‌بری را خریدند و محصولات خود را با نام برند تجاری بلک‌بری که بسیار هم پرطرفدار بود عرضه کردند.

همه این اتفاقات دست به دست هم داد تا بلک‌بری در یک گوشه بنشیند و چکهای خودش را نقد کند. روز به روز وضعیت بلک بری روند صعودی خودش را طی کرد تا جایی که آمارها نشان می‌دهد وضعیت گردش مالی بلک بری در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ بسیار فراتر از انتظار بوده است. این شرکت توانسته به مبلغی بالغ بر ۱۹۶ میلیون دلار ( حدود ۸۰۰ میلیارد تومان ) دست یابد که نسبت به سال گذشته و همین دوره ۲۶ درصد افزایش داشته است.

همچنین بلک بری اعلام کرده است که سود بسیار بالایی عاید این شرکت شده و در آینده نزدیک سرمایه گذاری بیشتری بر روی فعالیت های نرم افزاری انجام می‌دهد.

 

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران