امام جمعه موقت شهرستان سمیرم:

مردم عزاداری ها را مخل آرامش خود ندانند

امام جمعه موقت شهرستان سمیرم گفت: مردم عزاداری در مساجد را مخل آرامش خود ندانند و از این ایام نهایت بهره را ببرند.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر حجت الاسلام سجاد زینعلی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان با اشاره به فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تصریح کرد: امام حسین (ع) در واقعه کربلا به جهانیان ثابت کرد پیروز واقعی جبهه حق علیه باطل، حق بوده حتی اگر در ظاهر سپاه باطل پیروز شود.

زینعلی خاطر نشان کرد: در ماه هایی که مراسم مبارک عروسی برگزار می شد شاهد بودیم که این مراسم ها تا پاسی از شب و حتی ۱ تا ۲ ساعت پس از بامداد ادامه داشت و با بوق زدن و عواملی دیگر مردم را از خواب بیدار می کردند و اگر مخالفتی صورت می گرفت برخی می گفتتند مردم باید شاد باشند و آزاد، اما اکنون در عزای امام حسین (ع) شاهد این موضوع هستیم که برخی افراد این عزاداری را مخل آرامش مردم می دانند و می گویند مردم می خواهند استراحت کنند.

وی با اشاره به تکرار پذیر بودن تاریخ خاطر نشان کرد: تاریخ خواه ناخواه تکرار می شود و باید حواسمان باشد که در این دوره حسینی هستیم یا یزیدی.

امام جمعه موقت شهرستان سمیرم  زر و زور و تزویر را از جمله عوامل دخیل در رابطه با ایستادن در برابر امام حسین (ع) دانست و متذکر شد: در این ایام شاهد انتشار مطالبی در رابطه با مبالغ داده شدن به سران فبایل کوفه در زمان امام حسی (ع) هستیم که این اعداد و ارقام سندیت تاریخی دقیقی نداشته اما میزان و مبلغ در آن در اصل موضوع تاثیری ندارد.

 امام جمعه شهرستان همچنین با اشاره به تهدید های یزیدان زمان متذکر شد: متاسفانه برخی افراد تا حرف از گزینه های روی میز می شود می ترسند و دشمن نیز به دنبال همین افراد بوده تا از آنها سو استفاده کند.

خطیب این هفته نماز جمعه شهرستان سمیرم همچنین با اشاره به وجود تزویر غرب در دین افزود: متاسفانه آخوند انگلیسی در لباس مرجعیت به اراجیف گویی می پرداز و برخی افراد ساده لوح این حرف ها را باور می کنند.

به گزارش خبرگار سمنا در پایان این مراسم مردم متدین شهرستان در سوگ سید و سالار شهیدان دشت کربلا به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

Go to TOP