در مجمع عمومی بسیج شهرستان مطرح شد:

میانگین کشور یک طلاق در روز است/ خانواده ها در ازدواج فرزند خود بیشتر دقت کنند

امام جمعه شهرستان سمیرم: امروزه در جامعه میانگین یک طلاق در روز را داریم که این آمار خوبی نیست.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سمیرم در مجمع عمومی بسیج که عصر امروز در محل نمازخانه سپاه شهرستان با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد با اشاره به فضیلت بالای شهادت و ادای احترام به مقام والای شهید مدافع حرم محسن حججی تصریح کرد: هدف از برپایی این جلسه برطرف کردن مشکلات و شناخت نیاز های جامعه است.

وی همچنین با اشاره به موضوعات مورد بررسی در این مجمع خاطر نشان کرد: از جمله موارد مورد رسیدگی، مسئله تقویت نماز در شهرستان بوده که ما در این طرح اقداماتی همچون تقویت و ترمیم خانه های عالم، تجهیز پایگاه های بسیج مساجد، پیشبینی کارها و برنامه های ملزوم در این سطح و همچنین فعال کردن قرض الحسنه ها در مساجد را در نظر داریم.

امام جمعه شهرستان سمیرم نیز با اشاره به فعالیت های امام حسین «ع» برای آگاه ساختن مردم از اهداف اقدام خود گفت: سید و سالار شهیدان با سه روش نوشتاری، گفتاری و رفتاری اهداف خود را به گوش مردم زمان و مسلمانان بعد از خود رساند.

حجت الاسلام حسین رجائی پور با اشاره به صحبت های رهبر انقلاب در رابطه با سبک زندگی اسلامی خاطر نشان کرد: متاسفانه امروزه یک واقعیت غیرقابل انکار در جامعه وجود دارد که آن استفاده از سبک زندگی غیراسلامی است.

وی همچنین با تاکید استفاده از الگو ها و سبک های زندگی اسلامی خاطر نشان کرد: امروزه در جامعه میانگین یک طلاق در روز را داریم که این آمار خوبی نیست.

وی همچنین با اشاره به دلایل وقوع این حلال منفور افزود: یکی از اصلی ترین دلایل طلاق استفاده از فعل حرام در ازدواج بوده که خانوادها باید در زمینه ازدواج فرزندان خود بیشتر دقت کنند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان سمیرم همچنین متذکر شد: خانواده ها در امر ازدواج، فرزندان خود را به خدا بسپارند نه به مسئولان و مال و دارائی خویش.

وی با انتقاد از برگزاری جشن های طلاق در برخی از شهر های کشور افزود: در تهران و برخی دیگر از شهر های ایران برای طلاق که جنگ با خدا دانسته می شود جشن می گیرند.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر در این مجمع سه طرح تقویت نماز، گشت محله محور و طرح کاهش طلاق برای مطرح شدن در مجمع استان به تصویب رسید.

انتهای پیام/

Go to TOP