نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم:

طرح انتقال آب سمیرم باید تضمین کننده منافع شهرستان باشد

اصغر سلیمی گفت: هر طرحی برای آب سمیرم ابتدا باید منافع مردم شهرستان سمیرم در زمینه های شرب، صنعت و کشاورزی را در نظر بگیرد و اولویت با تامین آب شهرستان سمیرم است.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر، نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم از رایزنی های مخفی شهرستان های همجوار برای انتقال مخفیانه آب خبر داد و افزود: تحرکات روزهای گذشته مسئولان شهرستان همجوار و جلساتی با مدیران ارشد سازمان آب برای انتقال آب سمیرم بدون اطلاع و هماهنگی با مسئولان شهرستان سمیرم پذیرفتنی نیست.

اصغر سلیمی اظهار کرد: شهرستان سمیرم از سال های گذشته شاهد خشکسالی و بی آبی های پی در پی بوده و خشک شدن چاه ها و قنات های این شهرستان باعث خشکی باغ ها و زراعت فراوانی در شهرستان سمیرم شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی روستاهای شهرستان سمیرم با مشکل کم آبی شدید روبرو هستند گفت: مشکلات خشکسالی در سال های اخیر خسارت های فراوانی را به در بخش کشاورزی وارد کرده و حتی آب شرب برخی نقاط شهرستان با هزینه سنگین تامین می شود.

سلیمی تصریح کرد: با توجه به و وجود رودخانه های پر آب در جنوب سمیرم به دنبال راهی کارشناسی و عملی برای خروج از این بحران هستیم و بوده ایم.

وی افزود: در موقعیتی که شهرستان سمیرم با خشکسالی و بی آبی دست به گریبان است برخی مسوولان شهرستان های همجوار رایزنی هایی برای انتقال آب سمیرم به شهرضا بدون هماهنگی و نظر نماینده مردم و مدیران اجرایی شهرستان سمیرم انجام داده اند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم از رصد حرکات و رایزنی های مخفیانه برای انتقال آب سمیرم خبر داد و گفت: مردم سمیرم آگاه باشند که دیگر اجازه نخواهیم داد حقی از این خطه گرفته شود یا دیگران برای این مردم تصمیم بگیرند.

وی گفت: هر طرحی برای آب سمیرم ابتدا باید منافع مردم شهرستان سمیرم در زمینه های شرب، صنعت و کشاورزی را در نظر بگیرد و اولویت با تامین آب شهرستان سمیرم است.

سلیمی سیاسی بازی در مسائل آب را بدون نتیجه عنوان کرد و خاطرنشان: مباحث آبی باید کارشناسی شده انجام شود که برای این موضوع یک تیم کارشناسی از نخبگان برای جلوگیری از زیرآبی رفتن برخی افراد و حفظ منافع مردم سمیرم تشکیل می دهیم.
انتهای پیام/

  1. مرتضی گفت:

    طرح انتقال آب از بن و ریشه اشتباه محض است…ای کاش مسئولین با دقت بیشتری مسئله رو کنکاش می کردنند..انتقال آب یعنی خشکسالی قطعی سمیرم!!!

Go to TOP