امام جمعه موقت سمیرم:

سمیرم نیازمند طلبه بومی است

حجت الاسلام سجاد زینعلی: شهرستان سمیرم با توجه آمار خوب پذیرش طلبه متاسفانه نیاز مبرم به طلبه بومی دارد.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبرحجت الاسلام زینعلی با اشاره به بالا بودن آمار طلاق در جوامع امروزی و کاهش ازدواج های موفق تصریح کرد: مخلوط شدن زن و مرد در جامعه یکی از بزرگترین مشکلات بوده و باید حریم ها را حفظ کرده و به نوع پوشش در جامعه باید توجه درخوری شود.

امام جمعه موقت شهرستان سمیرم در خطبه های این هفته خود، تشریفات گرایی، غفلت والدین و … را از مشکلات و موانع پیش روی جوانان برای ازدواج دانست و گفت: وسواس بیش از حد والدین در انتخاب همسر برای فرزندان ضربات زیاد و جبران ناپذیری را به دختر و پسر وارد می کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خودبا اشاره به توسعه عظیم در بخش حوزه های علمیه افزود: شهرستان سمیرم با توجه آمار خوب پذیرش طلبه متاسفانه نیاز مبرم به طلبه بومی داشته و خانواده ها باید جوانان را به سمت معارف اسلامی و حوزه های علمیه راهنمایی کنند.

زینعلی با اشاره به نام گذاری روز مقاومت به مناسبت پیروزی ارتش حزب الله در جنگ ۳۳ روزه خاطر نشان کرد: صدای نامشروع رژیم صهیونیستی در سال های گذشته با جنگ و خون ریزی به گوش مردم رسیده است.

وی افزود: استکبار جهانی و گروه های تروریستی به سردمداری آمریکا به دنبال خاموش کردن چراغ اسلام در سرتا سر جهان است.

خطیب این هفته نماز جمعه سمیرم با اشاره به راه های مقابله با این مستکبرین خاطر نشان کرد: بالا بودن فریاد مظلومین جهان و مقاومت در برابر این رژیم غاصب از بهترین راه های مقابله با آن ها بوده و باید بدانیم سازش آمریکا با ما یک ساده اندیشی و کج اندیشی است.

حجت الاسلام زینعلی در ادامه با اشاره به حضور رزمندگان اسلام در مقابله با داعش افزود: به شهادت رساندن شهید حججی به دست گروه تروریستی تکفیری داعش و بریدن سر این رزمنده باعث برهم ریختن ابهت پوشالی آنها و حامی اصلی آنها شد.

خطیب موقت نماز جمعه سمیرم با اشاره به ۲۶ مرداد ماه افزود: در این روز اسرای ما با بازگشت به آغوش خانواده های خود درس استقامت و پایداری را به ما دادند که هم کار آنها و هم صبر و بردباری خانواده آن ها قابل ستایش است.

Go to TOP