یادداشت:

شهر را فقط مسئولان نمی سازند/ دانستن مهم نیست باید، دانسته هایمان را عملی کنیم

برای خروج شهر از یکنواختی و پذیرایی بهتر از مسافران باید تمام زیرساخت ها به واسطه شهروندان و مسئولان آماده شود.

هانیه صالحی- پایگاه خبری سمنا/ همه ی ما دوست داریم سمیرم بعد از این همه سال از این یکنواختی خلاص شود، ورودی های سمیرم هیچ جذابیتی ندارد، خیابان ها، بازار و …

مسئولان ما باید توجه بیشتری به ورودی شهر داشته باشند، ورودی به عنوان اولین عرصه از فضاهای شهری ورود به شهر را خوش آمد میگوید و توجه به ورودی و ساخت آن مطابق با اقلیم و هویت شهر می تواند سبب جذب گردشگر و حفاظت از هویت و اقلیم شهر باشد که قدم بزرگی در آبادی شهر است.

صنایع وهنرهای دستی سمیرم باید تقویت شود و بازاری برای این هنرها در شهر باشد که محلی برای جذب گردشگر است.

خیابان ها رنگ و لعاب بیشتری بگیرند، فعال کردن خیابان ها هم گام مؤثری در رونق گردشگری است، تازگی ها تغییرات زیادی را در شهر می بینیم. مکان های گردشگری تغییرات زیادی کرده اند، آبشار، پارک دریاچه، امام زاده زید بن علی و دیگر نقاط گردشگری شهرستان سمیرم.

ای کاش فضاهای بیشتری برای گردش و اسکان مسافران در سطح شهر ساخته می شد که  مسافران مجبور نباشند هنگام شلوغی در پیاده روها شب را سپری کنند، فضا های سبزی در شهر ساخته شده اما امکانات مناسبی برای اسکان مسافر ندارند، باید رسیدگی بیشتری شود.

اما آباد بودن شهر فقط دست مسئولان نیست، همه ی ما باید دست به دست هم قدمی برای شهر برداریم مخصوصا در فصل تابستان که مسافران زیادی از شهرهای دور و نزدیک به سمیرم می آیند این ما هستیم که می توانیم میزبان های بهتری برای آن ها باشیم.

مغازه دارها ساعت های بیشتری شهر را بیدار نگه دارند، تمیز نگه داشتن خیابان ها و پیاده رو ها، راهنمایی کردن مسافران و خیلی کارهای دیگری که شهرمان یک خاطره خوب به مسافران هدیه کند.
ما میتوانیم سرمایه هایمان را در سمیرم استفاده کنیم، مجموعه ها وفضا هایی بسازیم شبیه به مجموعه «سمیرامیس» که البته باید هم از نظر مسئولان و هم مردم حمایت شود تا بستر برای سرمایه گذاری های کلان تر وجذب فرصت های گردشگری بیشتری فراهم گردد.

«دانستن مهم نیست باید، دانسته هایمان را عملی کنیم. خواستن کافی نیست، باید برایش تلاش کنیم»

انتهای پیام/

 1. علی گفت:

  این انشای مدرسه بود یا مقاله؟! انتظار میره مقالات سطح بالاتری رو منتشر کنین.

  • میم صاد گفت:

   انشا یا رمان فرقی نمیکنه
   مهم اصل مطلبه
   که به بهانه های مختلف از توجه بهشون سرباز میزنیم
   یه نمونش همین صحبت شماس
   چون یه مقاله بازبون ساده و بدون کلمات قلمبه سلمبس پس باید پشت گوش بندازیم و بیخیال کمک به شهرمون باشیم

 2. علی گفت:

  عزیزم اول مقاله رو بخون بعد جواب بده! درد شهر ما محرومیته. اونم از کمبود سرمایه، بی توجهی مسئولین سطح بالا و فقدان نیروی مسئول و متعهده.
  بعدشم من موندم این تغییرات زیاد تو مکان های نامبرده چی بودن که ما ندیدیم! مطمئنی اصلا مقاله مال سمیرمه؟!
  شما به احتمال زیاد فامیل نویسنده انشا هستی که فقط اومدی برا خالی نبودن عریضه یه دفاعی کرده باشی!

Go to TOP