احداث و تجهیز پایگاه های جدید اورژانس در سمیرم دستور گرفت

نماینده سمیرم در مجلس دهم بر احداث و ایجاد پایگاه های اورژانس ۱۱۵ در برخی نقاط این شهرستان تأکید کرد.

اصغر سلیمی روز چهارشنبه در گفتگو با سمنا به جلسه خود با رییس اورژانس کشور اشاره کرد و افزود: مشکلات عمده اورژانس شهرستان بویژهر برای تامین امکانات و آمبولانس بررسی و دستور گرفت.

به گفته این نماینده عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور، اولین موضوع مهم مطرح شده در این نشست با توجه به جمعیت و پراکندگی  سمیرم احداث یک پایگاه جدیدی در شهر سمیرم و حوزه بخش مرکزی بود.

وی اظهار کرد: فرسودگی آمبولانس ها نیز موضوع دیگر مطروحه بود که مقرر شد پنج دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ به اورژانس شهر ستان اختصاص داده شود.

نماینده سمیرم در خانه ملت، بی بهره بودن شهر ونک و اطراف آن از پایگاه اورژانس را یادآور شد و افزود: مقرر شد کار مطالعاتی و احداث یک اورژانس در حوزه راه و بخش ونک در غرب سمیرم نیز در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به استیجاری بودن اورژانس بیده در بخش دناکوه هم تصریح کرد: دو سال از افتتاح اورژانس این بخش جدید می گذرد اما نداشتن ساختمان مناسب مشکل مهم این بخش است.

وی به فرسودگی ساختمان پایگاه مرکزی و اتاق فرمان اورژانس شهرستان سمیرم نیز اشار ه کرد و افزود: راهکار اصلی احداث یک ساختمان جدید برای این اتاق و پایگاه مرکزی است که دستور آن از سوی رییس اورژانس کشور اخذ شده است.

سلیمی ادامه داد: در زمان حاضر یک مرکز و شش پایگاه اورژانس سمیرم فاقد چارت سازمانی بوده و پست کارشناس مدیریت های پزشکی این مجموعه نیز خالی است که امیدواریم بزودی تامین و تدارک شود.

مشکلات لوله کشی آب، گاز و تلفن اورژانس روستای چهارراه با ۱۰۰میلیون تومان نیاز اعتباری، نبود گاز شهری در پایگاه حاجی آباد با برآورد و هزینه ۱۷۰ میلیون، اختصاص تجهیزات رفاهی و ورزشی به پایگاه های اورژانس با برآورد ۳۰۰ میلیون ریال و نیاز ارتباطی پایگاه ها به بی سیم با هزینه ۲۵۰ میلیون ریال از دیگر مصوبات این نشست بوده است.

شهرستان سمیرم با افزون بر ۱۰۰ هزار جمعیت شهری، روستایی و عشایری، چهار بخش ، چهار شهر و ۱۵۰ روستا و آبادی در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/

Go to TOP