هزینه ایجاد شغل در کشور ۴۰۰میلیون تومان است

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه هزینه ایجاد شغل بین ۳۰۰تا ۴۰۰ میلیون تومان است گفت: باید علاوه بر ایجاد شغل به کاهش هزینه های ناشی از آن هم توجه کنیم.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران ، گفت: امروزه شبکه‌سازی دانشگاه ها در سطح ملی و بین‌المللی یکی از بحث‌های مهم در کشور است.

وی ادادمه داد: خوشبختانه امروزه در دانشگاه‌های کشور هم این موضوع به خوبی دیده می‌شود که ما باید برای رفع این مسئله از لایه‌های مدیریتی عبور کنیم.

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه هزینه ایجاد شغل در کشور بین ۳۰۰تا ۴۰۰ میلیون تومان است، مطرح کرد: باید علاوه بر ایجاد شغل به کاهش هزینه های ناشی از آن هم توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی افزود: دانشجویان دکتری و ارشد جزو سرمایه‌های اصلی هر دانشگاهی هستند و در عمل این ظرفیت بزرگ باید مورد استفاده قرار بگیرد؛ اگر این ظرفیت وارد فضای توسعه کشور نشود به قطع و یقین با چالش‌های بزرگی مواجه می‌شویم.

نیلی اضافه کرد: متاسفانه حضور دانشگاه‌ها در جامعه جدی گرفته نشده است؛ اگر رشد مقالات علمی کاهش پیدا کند، چون یک ارزش ملی شده همه نسبت به آن حساس می‌شوند.

وی یادآور شد: ما در دانشگاه تهران سعی می‌کنیم حضور بیشتری در جامعه داشته باشیم و از این رو به سمت بین‌المللی شدن دانشگاه، کارآفرینی، اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت اجتماعی باید حرکت کنیم.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران جوان

Go to TOP