۲۵ هزار تخت ویژه ICU به حوزه درمان کشور اضافه می‌شود

معاون توسعه مدیریت وزارت بهداشت با اشاره به اضافه شدن ۲۵ هزار تخت ویژه آی سی یو در بیمارستان‌های کشور گفت: تا پایان دولت دوازدهم ۲۵ هزار تخت تحویل بیمارستان‌های کشور می‌شود.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ سید علی صدر السادات معاون توسعه مدیریت وزارت بهداشت در مراسم نشست خبری که صبح امروز در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، با بیان اینکه در دولت یازدهم فعالیت های مطلوبی در حوزه سلامت انجام شده است، مطرح کرد: طرح تحول مورد حمایت مجلس بوده و دولت تلاش های خوبی نیز در این زمینه انجام داده است .

وی بیان کرد: یکی از اقدامات مهم طرح تحول سلامت این است که  یک درصد ارزش افزوده به نظام سلامت تخصیص داده شده  که با این موضوع تسهیلات خوبی برای مردم فراهم شده است.

صدر السادات با بیان اینکه افزایش میزان تخت های بیمارستانی مورد نیاز کشور است، گقت: کشور های همسایه که شرایط ما را دارند اما شاخص های تخت بیمارستان هایشان با ما  فاصله دارد که باید برای بهبود این موضوع اقدامات لازم را انجام دهیم.

معاون توسعه مدیریت وزارت بهداشت افزود: در حوزه بهداشت خانه های بهداشت و پایگاه هایی که تاکنون راه اندازی شده اند تکمیل می شوند، همچنین در این راستا تلاش های خوبی در دانشگاه های علوم پزشکی انجام شده است.

وی گفت: برای بهبود زیرساخت های عمرانی حوزه سلامت مشارکت تمامی دستگاه های ذیربط الزامی است.

صدر السادات در ادامه با اشاره به اضافه شدن۲۵ هزار تخت ویژه آی سی یو در بیمارستان های کشور، تصریح کرد: تا پایان دولت دوازدهم ۲۵ هزار  تخت تحویل بیمارستان های کشور می شود.

معاون توسعه مدیریت وزارت بهداشت افزود: تاکنون در ۱۱۱ مرکز سرطانی، پرسنل بیمارستان ها با ۴۶۲دستگاه تشخیص سرطان در کشور مشغول ارائه خدمات به مردم هستند.

 

 

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران جوان

Go to TOP