خنکای کوهساران و آبشار های سمیرم پذیرای مسافران تابستانی

خنکای آب و هوای سمیرم به عنوان سرزمین آبشارها و کوهساران زیبا این روزها پذیرای مسافران در تابستان گرم امسال است.

به گزارش سمنا، سمیرم، قلب گردشگری ایران، این روزها پذیرای خیل عظیم مسافرانی شده که به قصد رهایی از گرمای طاقت فرسای تابستان امسال به این شهرستان سفر کرده و در کنار رودخانه ها، آبشار ها و کوهساران و باغات اسکان گرفته اند.

این شهرستان با دارا بودن بیش از ۵۴ منطقه نمونه گردشگری در جنوب استان اصفهان و فاصله ۱۶۰ کیلومتری از مرکز استان سالانه و به خصوص در ماه های گرم سال پذیرای خیل عظیمی از مسافران بوده است.

جاذبه گردشگری شهرستان سمیرم در ابعاد مختلف همچون طبیعی، تاریخی، اجتماعی و فرهنگی با توجه به وجود سه قوم فارس، لر و ترک در این منطقه هر نوع گردشگری را به خود جلب کرده و همجواری با قله های دنا سبب شده در تمام فصول سال سمیرم شاهد حضور کوهنوردان در شهرستان باشد.

آبشار بزرگ سمیرم، پارک و آبشار تقرچه، رودخانه حسین آباد، امامزاده زیدبن علی، چشمه ناز (ونک)، امامزاده معصومه خاتون، سد کمانه،  منطقه چالفقا، منطقه آب ملخ (تخت سلیمان)، آبشار بی بی سیدان، روستای سیور، روستای نمونه گردشگری خفر، آبشار خفر، سد حنا، چشمه بابا زرنگ کمه، چهل چشمه پادنا، غار دنگزلو، کمپ عشایری موروک از جمله جاذبه های گردشگری این شهرستان است.

در زمینه صنایع دستی، گلیم، نمد و جاجیم مرغوب شهرستان سمیرم به عنوان سوغات گردشگران در هنگام بازگشت و تداعی خاطره های زیبای آنان در آینده خواهد بود و از مرغوبیت این سوغات های ارزشمند همان بس که امروز گلیم و نمد سمیرم مهر اصالت یونسکو را داراست.

باغ های زیبای شهرستان سرسبزی و چشم نوازی خاصی را برای گردشگران در این شهرستان مهیا کرده و محصول این باغ ها همان سیبی است که امروز شهرت جهانی آن بر کسی پوشیده نبوده و نخواهد بود.
وجود سه قوم فارس، ترک و لر در مناطق مختلف شهرستان و تماشای آداب و رسوم این مردمان مهمان نواز باعث شده هر گردشگری پس از اولین حضور سمیرم را مقصدی برای مسافرت های آینده خود انتخاب کرده و از خاطرات و دیدنی های آن برای آشنایان و دوستان بارها سخن بگوید.

در بعد تاریخی کشف تپه ۷۰۰۰ ساله، وجود حمام و مساجد تاریخی، آسیاب های آبی، میل های ساسانی و غارها و سنگ نوشته ها تنها گوشه ای از جاذبه های گردشگری شهرستان محسوب می شوند که می تواند پذیرای مسافران و گردشگران باشد.

این ها تنها گوشه ای از جاذبه های این شهرستان زیباست که امروز به عنوان قلب گردشگری ایران و سرزمین هزار چشمه شناخته شده که در مطالب بعدی سعی خواهد شد معرفی برخی نقاط آماده و منتشر شود.

انتهای پیام/

Go to TOP