رئیس بانک مهر اقتصاد سمیرم:

ورشکستگی بانک مهر شایعه ای بی اساس/ ادغام در دستور کار نیست

حضور مردم در بانک مهر اقتصاد سمیرم تحت یک شایعه بی اساس بوده است.

اسفندیار صفری نژاد در گفتگو با خبرنگار سمنا، در خصوص حضور برخی مردم در شعبه سمیرم و دریافت سپرده‌های خود از این بانک، اظهار کرد: متاسفانه مدتی است شاهد شایعاتی در فضای مجازی علیه سیستم بانکی به ویژه بانک‌های خصوصی هستیم که باعث بی‌اعتمادی مردم به سیستم بانکی شده و اکثر بانک‌ها را درگیر پاسخگویی به این شایعات کرده که در این زمینه شایعه‌های مطرح‌شده درباره ورشکستگی و یا ادغام بانک مهر اقتصاد کاملا رد و این مساله تکذیب می‌شود.

رئیس بانک مهر اقتصاد شهرستان سمیرم ، اظهار کرد: مردم هر زمانی که پولشان را بخواهند بانک مهر اقتصاد بدون هیچ مشکلی سپرده آن‌ها را پرداخت کرده و در این زمینه بانک برای رفاه حال مشتریان تعداد کارکنان خود را افزایش داده است تا مردم برای دریافت سپرده خود در شعب زمانی کمتری معطل شوند.

صفری نژاد با اشاره به این‌که به مردم توصیه می‌کنیم که به شایعات مطرح‌شده گوش نکنند عنوان کرد: این بانک با تمام توان همچون گذشته آماده ارائه خدمات به مردم شریف شهرستان بوده و خللی در روند پرداخت سپرده‌ها ایجاد نخواهد کرد زیرا مردم ترسیده‌ و نگران سرمایه‌های خود بوده و ما نیز در این زمینه به مردم حق می‌دهیم.

وی بیان کرد: اگر جلوی این شایعات در فضای مجازی گرفته نشود، این وضعیت به سایر بانک‌ها نیز سرایت خواهد کرد همانطور که به نسبت این اتفاق افتاده و با گسترش شایعات حتی بانک‌هایی که مردم فکر می‌کنند ایمن هستند نیز دچار این مساله می‌شوند.

صفری نژاد با اشاره به سابقه ۲۵ ساله بانک مهر اقتصاد پشتوانه توانمند آن گفت: این بانک از نظر نقدینگی هیچ مشکلی نداشته و در حال حاضر  تنها ۲ تا سه شعبه درگیر این مسایل و شایعات بوده و سایر شعب در شهر های دیگر با وضعیت عادی به کار خود ادامه می‌دهند.

رئیس بانک مهر اقتصاد سمیرم با اشاره به فعالیت بانک طبق روال گذشته خاطر نشان کرد: به مردم شهرستان این اطمینان را می دهیم که هیچگونه نگرانی ای در رابطه با سرمایه های خود در بانک مهر نداشته باشند.

وی با بیان این ‌که با افرادی که در فضایی مجازی موجب تشویش اذهان عمومی می شوند باید برخورد شود، افزود: مردم حق داشته که نگران سرمایه های خود باشند زیرا با انتشار حجم وسیع شایعات، وضعیت سیستم بانکی ناامن نشان داده شده است.

صفری نژاد بانک مهر اقتصاد مشکلی برای خروج منابع نداشته و حجم بالای مراجعات مردمی به شعبه را دلیل اختلال در فعالیت های روز جاری دانست و گفت: ما هیچگونه مشکلی برای بازپرداخت سرمایه های مردمی را نداشته و مردم  می توانند از روز شنبه  طبق روال قبل به بانک مهر مراجعه کنند.

انتهای پیام/

Go to TOP