قابل توجه دولت مردان:

همشهریانم از سبد کالای دولت جا ماندند

آنچه در ابلاغ سبد کالای حمایتی دولت مشاهده شد جای خالی کارگران فصلی و روستاییانی است که در دهک های شاید خیلی پایین قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی سمنا، امروز اسحاق جهانگیری در ابلاغیه ای به وزارتخانه های تعاون، علوم، ارشاد و دفاع و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، افرادی را که مشمول دریافت سبد کالایی رایگان شده اند را مشخص کرد.

این سبد کالایی در دو نوبت تا پایان سال جاری به خانوارهای مشمول تعلق می گیرد.

در این ابلاغیه، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور افراد زیر را مشمول دریافت این سبد اعلام کرده است:

الف- کلیه شاغلان و بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح اعم از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی و کلیه کارگران مشمول قانون کار و قانون تامین اجتماعی.

ب- روزنامه نگاران، خبرنگاران و هنرمندان (به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و دانشجویان متاهل (به تشخیص وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی) و طلاب (به تشخیص مرکز مدیریتی حوزه های علمیه)

ج- سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور.

تبصره- قضات و اعضای هیئت عملی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از شمول این تصویب نامه مستثنی می باشند.

بدون شک قرار است این سبد به افرادی تعلق بگیرد که در دهک های میانی و پایینی درآمدی قرار دارند، اما اینکه در این لیست کارگرهای فصلی یا همان کارگرهای روز مزد که همه روزه مانند سایر شهر ها سر میدان شهرمان دیده می شوند وکه از وضعیت معیشتی خوبی برخوردار نیستند جا مانده و نیاز به توجه بیشتر دولت دارد.

شهرستان سمیرم، در جنوب استان اصفهان قرار گرفته که با توجه به محرومیتی که دارد از وجود کارگاه ها و کارخانه ها بی نصیب مانده و مشکل این شهر بی کاری فصلی است و کارگران و خانوار های ضعیف آن که محتاج سبد کالای دولت یازدهم می باشند، تحت بیمه تامین اجتماعی نیستند.

Go to TOP