امام جمعه سمیرم:

سند ۲۰۳۰ به دنبال اسلام آمریکایی است

حجت الاسلام حسین رجائی پور گفت: سند ۲۰۳۰ به دنبال قرار دادن اسلام آمریکائی در برابر اسلام ناب محمد است.

به گزارش خبرنگار سمنا، امام جمعه شهر سمیرم در اولین خطبه ماه مبارک رمضان با اشاره به کرامات این ماه پرفیض اظهار کرد: رمضان ماه میهمانی خدا و تطهیر سرشت انسانیت است.

حجت الاسلام حسین رجائی پور با اشاره به ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی افزود: امیدواریم دولتمردان در بزرگداشت این روز بزرگ بیشتر از گذشته تلاش کنند.

وی از حضور مردم و سوال از سند ۲۰۳۰ در ملاقات ها و تماس های تلفنی ستاد نماز جمعه خبرداد و گفت: این سند طرحی آمریکایی با پشتوانه صدها کارشناس مجرب برای دستیابی به خواسته های خودشان است.

خطیب نماز جمعه سمیرم تصریح کرد: سند ۲۰۳۰ سندی برای جایگزینی نظام آموزشی کشور بوده  و یک قانون بین المللی برای جامعه جهانی است که خود فرانسه، کشورهای اروپائی و امریکا که تصویب کننده آن بوده آن را امضا نکرده و ایران به عنوان سومین کشور پس از اردن و عربستان متعهد به اجرای آن شده است.

وی خاطرنشان کرد: سند ۲۰۳۰ تنها به مقوله فرهنگی نپرداخته و زمینه های مختلف را در بر دارد که اگر چنین اتفاقی برای نظام آموزش و پرورش ما رخ دهد دنیای خطر ما را تهدید خواهد کرد.

حجت الاسلام رجائی پور گفت: در سند ۲۰۳۰ که دولتمردان بدون تصویب مجلس شورای اسلامی تصویب کرده به دنبال قرار دادن اسلام آمریکایی در برابر اسلام ناب محمد است.

وی با انتقاد از رئیس مجلس در برابر اظهار اخیر وی پیرامون سند ۲۰۳۰ اظهار کرد: این سند از لحاظ قانونی و شرعی ایراد داشته و خلاف اصل دوم و چهارم قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه سمیرم افزود: یک قانون گذار چگونه این سند را بدون ایراد خوانده است در حالی که خلاف قانون ما بوده، من پیشنهاد می کنم قانون اساسی را یک بار به طور دقیق مطالعه کند.

وی سند ۲۰۳۰ را ناقض اصل ۷۷ قانون اساسی برشمرد و تصریح کرد: امروز باید قانون گذاران مجلس پس منویات مقام معظم رهبری و از خود دفاع کرده و اجازه ندهند عهدنامه ای بدون تصویب نمایندگان مردم در مجلس به اجرا برسد.

انتهای پیام/

Go to TOP