اجرای شبکه فاضلاب در محله قلعه سمیرم بررسی می شود

مدیر آب و فاضلاب شهری سمیرم از بررسی و پیگیری اجرای شبکه جمآوری فاضلاب در محله قلعه شهر سمیرم خبر داد.

به گزارش سمیرم خبر؛ محمد علی عباسی با اشاره به جلسه اخیر مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان با نماینده سمیرم در مجلس دهم اظهار کرد: این جلسه به منظور بررسی مشکلات و مسائل بخش آب و فاضلاب تشکیل شد که یکی از دستور کارهای اصلی آن نحوه اجرای شبکه فاضلاب و حفاری در محله قلعه این شهر بود.

وی یاداور شد: قرار بر این شد دفتر فنی آبفای استان اصفهان در این هفته از محل مورد نظر دیدن کرده و طرح ویژه‌ای برای اجرای شبکه فاضلاب پیشنهاد کنند.

این مسئول درباره اجرای این طرح در محله قلعه هم گفت: این محله شرایط توپوگرافی خاص و سختی دارد که اجرای شبکه فاضلاب در آن باید با کار کارشناسی دقیق و سنجیده همراه باشد.

مدیر آبفای سمیرم همچنین به دیگر مصوبات جلسه اشاره ای داشت و افزود: نماینده سمیرم در این نشست خواستار اجرای طرح آبرسانی به شهر حنا با سرعت بیشتر به منظور رفع نگرانی آب شرب این شهر شد.

عباسی خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مصوبات خوب این جلسه بازسازی شبکه آب فرسوده در شهرهای کُمه و سمیرم بود که مقرر شد پیگیری لازم توسط نماینده مجلس برای تامین اعتبار طرح مزبور انجام شود.

به گفته این مسئول، موضوع فاضلاب محله کوشک و مشکلات انتقال آب شرب به سمیرم و چشمه حسین آباد بخش وردشت نیز در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر آب و فاضلاب شهری سمیرم ایجاد شرایط آبرسانی به شهرک صنعتی هست را نیز یادآور شد و افزود: قرار بر این شد اداره آبفا منطقه سمیرم در دو هفته آینده مستندات و مدارک و برآورد انجام عملیات اجرای طرح را به حوزه معاونت مهندسی و توسعه استان ارسال کند تا در صورت تایید عملیاتی شود.

بر این اساس، اصغر سلیمی نماینده مردم شهرستان سمیرم نیز در این نشست در  ضمن اشاره به مشکلات موجود شهرستان ، خواستار توجه ویژه به به منظور تکمیل و تخصیص اعتبار برای پروژه های آبرسانی و مرتفع شدن مشکلات شبکه فاضلاب  در منطقه شده بود.

محله قلعه در ورودی ابتدای شهر سمیرم در محدوده دامنه ای، شیب دار و سنگی واقع شده که برخی قسمت های آن ماسوله ای شکل و پله ای و آب چشمه خوانسار در میانه آن جاری است.

انتهای پیام/

Go to TOP