آداب تغذیه صحیح در ماه رمضان+ اینفوگرافی

داشتن تغذیه صحیح و اصولی در تمامی ایام موجب سلامت جسم می شود، در ایام مبارک رمضان نیز این امر برای بهره مندی از آثار روزه اهمیت بیشتری پیدا می کند.

به گزارش خبرنگار سمنا؛ رمضان المبارک بر طبق تقویم شمسی فردا آغاز می شود، در روزه داری علاوه بر نخوردن و نیاشامیدن که آثار بی نظیری به لحاظ پزشکی بر سلامت انسان دارد، توجه به آداب معنوی این ماه به سان پله های ترقی در راه رسیدن به کمال و معنویت خواهد بود.

هر فردی در این ماه به تناسب شرایط و حالات روحی خود تلاش می کند حداکثر بهره و استفاده را از معنویات این ماه پربرکت و سفارش شده از سوی ائمه اطهار علیهم السلام ببرد و با خود عهد ببنید بنده خوب خدا در این ماه باشد و اعمال خوبش مقدمه ای برای ادامه آنها در تمامی ماه های سال به شمار رود.

در کنار اعمال معنوی و خاص این ماه عزیز برای داشتن جسمی سالم که یکی از اهداف روزه داری است نیز باید آدابی رعایت شود تا به آنچه هدف از سلامت جسم است برسیم.

رعایت آداب تغذیه صحیح در رمضان کار دشواری نیست، تنها باید خود را عادت بدهید که روش تغذیه خود را طرز صحیحی نغییر دهید، از خوردن نوشیدنی های داغ و یا خنک در زمان افطار پرهیز کنید، از شربت های سنتی تا حدود یک ساعت پس از افطار استفاده کنید، روزه خود را با آب ولرم و خرما افطار کنید و مواردی دیگر که می توانید آن را به صورت جامع در اینفوگرافی زیر ببینید.

آداب تغذیه صحیح در ماه رمضان+ اینفوگرافی

انتهای پیام/خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان

Go to TOP