شرکت کنندگان در طرح تربیت حافظان قرآنگواهینامه دریافت می کنند

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم گفت:تمام شرکت کنندگان در طرح تربیت حافظان قرآن کریم پس از موفقیت در آزمون نهایی، گواهینامه رسمی دریافت می کنند.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم گفت:تمام شرکت کنندگان در طرح تربیت حافظان قرآن کریم پس از موفقیت در آزمون نهایی، گواهینامه رسمی دریافت می کنند.

به گزارش سمنا ، علی مبشری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۸۸ نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که پس از موفقیت در آزمون نهایی،از سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گواهینامه دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: اجرای این طرح از ابتدای تیرماه در امامزادگان، مساجد و موسسات قرآنی آغاز شده است.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم گفت: حفظ قرآن مجید در این طرح در سه گروه سنی و یک گروه حفظ موضوعی قرآن بدون محدودیت سنی است.
وی درباره اجرای طرح نشاط معنوی در سمیرم نیز توضیح داد: این طرح با هدف بهینه سازی اوقاف فراغت دانش آموزان و ارتقاء بینش اعتقادی، دینی، اخلاقی و ارزش های انقلابی در بقاع متبرکه آغاز شده و در حال اجراست.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در چهار امامزاده و بقعه متبرکه سمیرم اجرا می شود، گفت: دو روحانی و پنج مربی فرهنگی و قرآنی در این دوره ها حضور دارند.
مبشری خاطر نشان کرد: دانش آموزان هفت تا ۱۸ ساله در سه مقطع تحصیلی روزانه در دوساعت ۴۵ دقیقه ای در کلاس های مختلف طرح نشاط معنوی شرکت می کنند.
به گفته وی، اجرای برنامه های تربیتی، ورزشی و اردوهای تفریحی نیز در این برنامه ها گنجانده شده و تا ۲۵مرداد ماه امسال ادامه خواهد داشت.
شهرستان سمیرم با ۱۲۸ مسجد، ۳۱ حسینیه و ۲۳ امامزاده، مقبره و بقعه متبرکه در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

Go to TOP