عصر امروز برگزار شد؛

تجلیل از ۱۳۵ معلم نمونه شهرستان سمیرم

مراسم تجلیل از ۱۳۵ معلم، مدیر و معلم یار نمونه شهرستان سمیرم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سمنا، عصر امروز (یک شنبه) مراسم تکریم مقام معلم با حضور جمعی از معلمان شهرستان سمیرم با حضور برخی مسئولان شهرستانی و استانی برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمیرم در این مراسم اظهار کرد: این شهرستان با وجود یک هزار و ۲۲۰ معلم نمونه در یک صد و ۵۵ آموزشگاه دارایی بزرگی را از آن خود کرده است.

محمد نادری تصریح کرد: با توجه به مشکلات فضا و امکانات دیگر امروز در حضور جمعی از معلمان، مدیران و معلم یاران نمونه شهرستان سمیرم برای تجلیل از مقام والای معلم است.

وی با اشاره به وضع موجود مدارس شهرستان سمیرم گفت: در آینده شاهد رویدادهایی خوبی در شهرستان خواهیم بود که بهره برداری از دو مدرسه جدید و مجهز از جمله این اتفاقات خوب است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم با اشاره به خاطرات معلم پایه اول ابتدائی خود در روستای بخش دناکوه سمیرم تصریح کرد: معلمان امروز ما آنگونه که شایسته است تکریم نشده و در کلاس حاشیه ها بر آنان غلبه کرده است.

اصغر سلیمی پیشرفت و تعالی جامعه را در گرو توجه به مقام معلم عنوان کرد و گفت: این موضوع در کشورهای پیشرفته نهادینه شده تا جایی که برترین قشر جامعه آنان معلمان بوده اما در کشور ما هنوز این امر تحقق نیافته است.

وی با اشاره به مدارس فرسوده شهرستان اظهار کرد: با توجه به تغییر زندگی های امروزی بسیاری از کودکان با مدارس فرسوده آزرده خاطر شده و آنگونه که باید با مدرسه انس نخواهند گرفت.

سلیمی با اشاره به مشکلات فراوان شهرستان سمیرم گفت: در این شهرستان در گذشته کار زیربنایی صورت نگرفته و امروز سمیرم نسبت به شهرستان های اطراف خود عقب مانده است.

وی از نبود امکانات فرهنگی، مراکز اقتصادی و کمبودهای مبلمان شهری ابراز تاسف کرد و اذعان کرد: مردم شهرستان باید دست در دست هم با کمک به نماینده برای بهبود این شرایط پا به میدان گذاشته تا گرد محرومیت از شهرستان برطرف شود.

نمانیده مردم سمیرم در مجلس دهم افزود: وظیفه نماینده قانون گذاری و نظارت بوده و نباید انتظارات حاشیه ای انرژی فعالیت را از بین ببرد.

وی از برگزاری جلسات مسئولان شهرستانی با وزرا و معاوان خبر داد و گفت: برای اولین بار در شهرستان شاهد بنیاد برکت و ساخت چهار مدرسه در شهرستان خواهیم بود.

سلیمی گلایه های مردم از مشکلات بیمارستان را منطقی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در دوران حضور وی در ۵ متخصص اصلی دچار مشکل بودیم اما با پیگیری های انجام شده امروز ۱۶ متخصص تمام وقت و نیمه وقت در شهرستان حضور دارند که با همت و همکاری مردم در آینده دیگر مشکلات نیز قابل حل خواهد بود.

به گزارش سمنا، عصر امروز از ۳۴ معلم بازنشسته، یکصد معلم نمونه آموزشگاهی، ۲۲ معلم نمونه منطقه ای و ۶ معلم نمونه استانی شهرستان سمیرم تجلیل شد.

انتهای پیام/

Go to TOP