مشاور خانواده:

ازدواج بزرگترین تصمیم زندگی جوانان است/ با دلسوزی انتخاب نکنیم

استاد و مشاور خانواده شهرستان سمیرم تصریح کرد: با توجه به آمار بالای طلاق در جامعه خانواده ها باید در راستای آگاهی بخشی به جوانان گامی مثبت بردارند.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر، زهرا اسدی در همایش کوچه باغ خوشبختی که عصر امروز (چهار شنبه ) در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سمیرم برگزار شد اظهار کرد: یکی از مهم ترین ارکان برای ازدواج جوانان جایگاه و طبقه اجتماعی خانواده دو طرف می باشد و جوانان باید به این موضوع توجه ویژه نشان دهند زیرا در اوایل ازدواج به علت برخورد احساسی جوان ها این موضوع به خوبی قابل احساس نیست.

وی با اشاره به زمان مناسب برای ازدواج جوانان خاطر نشان کرد: متعادل ترین سن بین آقایان و خانم ها حداکثر ۶ تا ۷ سال بوده و ازدواج های باب شده امروزی بین دختران جوان و افراد مسن دارای وضعیت مالی بسیار خوب به هیچ وجه مناسب نبوده و خانواده ها باید از چنین ازدواج هایی  جلو گیری کنند.

زهرا اسدی با اشاره به اهمیت ویژه بحث فرهنگی و مذهبی دو خانواده برای ازدواج افزود: افراد مذهبی و غیر مذهبی برای ازدواج با هم سنخیت لازم را ندارد و به همین سبب بعد از ازدواج مواردی مانند نوعی پوشش، برخورد های اجتماعی و … میتوانند زمینه سازی جدایی در این افراد شود.

استاد و مشاور خانواده شهرستان سمیرم با اشاره به چگونگی تصمیم گیری جوانان متذکر شد: انتخاب احساسی و با نگاه گناه به دیگران برای ازدوج از بزرگترین اشتباهات ممکن برای جوانان بوده و خانواده ها نیز نباید با امید التیام بخشی به جوان خود و یا در برخی خانواده ها برای ترک اعتیاد فرزند خود، فرزاندانشان را به تشکل خانواده ترغیب کنند.

مرضیه پیرمرادیان تصریح کرد: ازدواج یک رابطه درمانی نیست و نباید آن را برای حل مشکلات گذشته در جوانان دانست.

محمد جواد قائم مقامی روانشناس و مشاور خانواده شهرستان سمیرم ازدواج را یکی از مسائل فرهنگی دانست که همه جامعه با آن درگیر است و افزود: داشتن جامعه خوب در گرو داشتن خانواده خوب بوده و رقم بالای مهریه در ازدواج تنها دلیلی برای استحکام خانواده ها نیست بلکه یکی از دلایل افزایش آمار طلاق است.

قائم مقامی متذکر شد: دوره نامزدی جوانان با اهمیت بوده و در آن باید حدود و حریم ها رعایت شود و همه چیز در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

Go to TOP