- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

تحقق ناچیز اقتصاد مقاومتی/سمیرم در محرومیت باقی مانده است

به گزارش تیم رصد سمیرم خبر، اصغر سلیمی در گفتگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان سمیرم با اشاره به شعار سال ۹۵، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: متاسفانه شهرستان سمیرم در سال ۹۵ به علت عدم وجود برنامه اقتصادی مناسب، برنامه های بلند مدت و عدم توجه جدی استان نسبت به این شهرستان سال موفقی را نداشته و به همین دلیل رشد اقتصادی مناسب و چشم گیری را شاهد نبودیم.
وی با اشاره به عدم تخصیص منابع از طرف استان و کمبود منابع مالی در زمینه گردشگری تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب سمیرم برای شکوفایی و رونق این شهرستان در تلاش هستیم.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: سمیرم دارای منابع بسیار غنی آب و خاک بوده و مجاورت این شهرستان با قله های مرتفع دنا و همچنین بهره مندی از نقاط گردشگری فراوان در کنار نزدیکی به مرز ۳ استان دیگر می تواند قطب گردشگری استان و چه بسا قطب گردشگری کشور شود که لازمه این امر توجه به این ظرفیت های منحصر بفرد این شهرستان می باشد.
وی با شاره به اعلام آمادگی برخی شرکت های گردشگری در سمیرم متذکر شد: وجود بروکراسی بسیار شدید و زمان بر در بحث گردشگری موجب شده سرمایه گذاری های اندک و محدودی در سمیرم صورت بگیرد که حل این مشکل برای سرمایه گذاران علاوه بر جذب بودجه می تواند کار آفرینی و رونق کسب و کار را به دنبال داشته باشد.
سلیمی گفت: اقتصاد مقاومتی در سمیرم متصور نیست، به عبارت دیگر شهرستان سمیرم به علت عدم وجود برنامه های بلند مدت و برنامه ریزی شده نتوانسته اقتصاد مقاومتی را بیشتر از ۲۰درصد محقق کند.
وی با اشاره به اینکه سال ۹۵ طرح های مناسبی در سمیرم افتتاح نشده، افزود: متاسفانه طرح و برنامه خاصی برای توسعه شهرستان دیده نشده که همین موضوع از بزرگترین مشکلات برای تحقق اقتصاد مقاومتی در سمیرم شده است.
انتهای پیام/ایمنا