بیشتر موقعیت های زندگی بداهه است/ قدرت انسان ها در بداهه گویی مشخص می شود

مدرس فن بیان و سخنوری سمیرم: سخن و سخنران باید در خدمت مخاطب باشد اما متاسفانه برخی از سخنران های ما این قانون را زیر پا می گذارند.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر، سمینار( وقتی همه سکوت میکنند بدرخشید…) با حضور مدرس فن بیان شهرستان سمیرم و جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور سمیرم برگزار شد.

روح الله آقالر با اشاره به بداهه بودن موقعیت های زندگی گفت: بداهه گویی و سخنوری  از مهم ترین نیتز های انسان برای پیشرفت بوده اما این بداهه گویی فقط تسریع کننده حرکت در مسیر می باشد و نصر اصلی برای رسیدن به اهداف نیست.

مدرس فن بیان و سخنوری سمیرم گفت: در سمینار های عمومی سخنران باید سمینار را به صورت مهارت محور برگزار کند نه دانش مهور تا بازخورد بهتر و موثر تری را داشته باشد.

آقالر با اشاره به میزان گیرایی مغز انسان تصریح کرد: سمینار ها و کنفرانس ها نباید به صورت بمباران اطلاعاتی باشند تا موضوعات و موارد مطرح شده در یک سمینار به صورت کامل در ذهن و خاطر مخاطب بنشیند.

وی با اشاره به این موضوع که اصلی ترین در یک سمینار مخاطبین سمینار است گفت: سخن و سخنران باید در خدمت مخاطب باشد اما متاسفانه برخی از سخنران های ما این قانون را زیر پا می گذارند.

انتهای پیام/

Go to TOP