والدین از موادمخدر جدید ناآگاه اند+عکس

جانشین فرمانده نیروی انتظامی سمیرم گفت: نظارت شدید پسندیده و اثرگذار نیست اعتماد بیش از حد و رهاسازی نوجوان هم کار اشتباهی است.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر ، در سمینار پیشگیری از اعتیاد که با حضور جمعی از دانشجویان، اساتید و مردم شهرستان  برگزار شد، جانشین فرمانده نیروی انتظامی سمیرم با بیان این که نظارت پلیس مآبانه برخی والدین برای کنترل نوجوان، در درازمدت نتیجه معکوس خواهد داد، گفت: والدین بایستی نظارت غیرمستقیم و کنترل نامحسوس داشته باشند و این نکته نیز حائز اهمیت است که همان‌طور که نظارت شدید پسندیده و اثرگذار نیست اعتماد بیش از حد و رهاسازی نوجوان هم کار اشتباهی است.

محمود قاسمپور در ادامه به جایگزینی استفاده از مواد روانگردان و محرک به جای مواد مخدر سنتی اشاره و اذعان کرد: متاسفانه بسیاری از والدین اطلاعات چندانی درباره مواد محرک جدید و نحوه مصرف آن ندارند و به همین دلیل تا مدت‌ها از اعتیاد نوجوان خود بی‌خبر می‌مانند.

وی مهم‌ترین گام در پیشگیری از اعتیاد نوجوانان را آموزش خانواده‌ها دانست و افزود: با توجه به سرعت ورود مواد جدید به بازار و عرضه آن‌ها تحت نام‌های مختلف و تنوع بسته‌های آن حتی بسیاری از والدین تحصیل کرده نیز از تبعات مصرف آن بی‌اطلاع‌اند.

سرپرست دانشگاه پیام نور سمیرم به بررسی آثار مصرف مواد مخدر بر جسم و روان انسان و همچنین وظایف خانواده ها در پیشگیری از این معظل پرداخت.

دکتر علی قاسم پور خانواده را رکن اساسی جامعه دانست و تصریح کرد: وقتی اعتیاد با یک دوره خاص از زندگی فرد مانند دوران نوجوانی و یا جوانی همزمان می‌شود، آسیب‌ها و لطمات جبران‌ناپذیری را به آینده نسلی که قرار است آینده‌ساز کشورمان باشد، وارد می‌کند.

Go to TOP