امام جمعه سمیرم:

مردم از رکود، بیکاری و گرانی گله مندند

حجت اسلام حسین رجایی پور: در جامعه شاهدیم که مردم از رکود، بیکاری و گرانی در جامعه رنج می برند.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر، امام جمعه سمیرم در خطبه های این هفته نماز جمعه سمیرم با اشاره به دیدار مردم تبریز با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: این دیدار هرساله در سالگرد شهادت جمعی از مبارزان تبریز که در چهلم شهدای ۱۹ دی قم به شهادت رسیدند انجام می شود.

حجت الاسلام حسین رجایی پور افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با مردم تبریز از حضور ملت با بصیرت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر کرند و این راهپیمایی پرشور را مایه آبروی نظام و ایران دانستند

وی تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند حضور پرشور ملت از بی گله بودن آنان نبوده و امروز در سطح جامعه شاهدیم که آنان از رکود، بیکاری و تورم رنج می برند که حل این مشکل ملت نیازمند اقدام به دور از حرف و شعار مسئولان است.

*سمیرم نیازمند صنایع تبدیلی است

حجت الاسلام رجایی پور خاطرنشان کرد: در شهرستان سمیرم خاک نسوز و سیب آن که شهره جهانی بوده هر کدام نیازمند یک صنعت و کارخانه تبدیلی بوده تا با جلوگیری از خام فروشی این سرمایه علاوه بر حل مشکل اقتصادی عاملی برای رفع بیکاری جوانان شهرستان شود.

وی با انتقاد از دولت ها که به صنعت و اقتصاد این شهرستان توجهی نکرده اند گفت: سخن از جنگ زدن راهی برای انحراف اذهان از عملکرد بوده و همانگونه که بنیان گذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب فرموده اند آمریکا هیچگاه جرات این کار را نداشته و جنگ امروز همان جنگ اقتصادی است.

*راه حل مشکل اقتصاد ایران در داخل است

خطیب نماز جمعه سمیرم با اشاره به عملکرد کشورهای ژاپن و آلمان پس از جنگ جهانی دوم گفت: امروز نیاز است که ایران با تکیه بر توان داخلی و ایستادن روی پای خود به اقتصاد مقاومتی تحقق بخشد تا مشکل اقتصادی این کشور حل شود.

وی افزود: سخن از آشتی ملی با توجه اتحاد ملت ایران در زمان های حساس همچون نابودی فتنه و فتنه گران در ۹ دی و حضور پرشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن یک اشتباه بزرگ و شبهه زدایی بوده و باید دست از این سخنان برداشت.

امام جمعه سمیرم گفت: ملت ایران با افرادی که با عاشورا و فرهنگ سالار شهیدان دشمن بوده و به بیت المال و آبروی نظام ضربه زده آشتی نداشته و در خروش ۹ دی این ملت خواستار برخورد با این فتنه گران شدند و سخن از آشتی ملی برای انحراف اذهان از وظایف آن هاست.

وی با اشاره به وجود تهدید ها و تحریم های آمریکا در هر زمانی گفت: هرگاه تلوزیون را روشن کنیم شاهد این سخنان مسئولان آمریکایی علیه ایران هستیم و حامی تروریست خواندن ایران از سوی ترامپ در حالی که داعش زاییده امریکاست نشان از خصومت آنان با ملت ایران دارد.

حجت الاسلام رجایی پور گفت: ایران از دولت قانونی عراق و سوریه حمایت داشته و خواستار حق و حقوق ملت مظلوم فلسطین بوده که هیچکدام حمایت از تروریست نبوده و حامی تروریست کشورهایی بوده اند که زنان و کودکان را در یمن قتل عام کرده و با کمک های مالی از تروریست های داعشی حمایت می کنند.

وی گفت: این سخان نشان از آن دارد که آمریکایی ها حقوق بشر را در شعار گنجانده تا به اهداف خود دست یابند و بویی از حق و حقوق ملت ها نبرده و از خصومت و دشمنی با ایران و اسلام کوتاه نخواهند آمد.

انتهای پیام/

Go to TOP