سفرهایی که بی‌هدف نیست!

سفرهای استانی هاشمی؛ سناریوی جدید آقای رئیس مجمع چیست؟

پشت پرده سفرهای استانی هاشمی رفسنجانی نشان از کلید خوردن سناریویی جدید می دهد، سناریویی که سوء استفاده از دولت اعتدالی و شعار فراجناحی کلید واژه آن است.

 گروه سیاسی «خبرگزاری دانشجو» – از روزی که دولت تدبیر و امید روی کار آمد ، هاشمی رفسنجانی چهار بار عزم سفر کرد و قرار است برای چهارمین بار به کرمان سفر کند. وی تا به حال به استانهای خراسان رضوی ، مازندران ، کرمانشاه سفر داشته و فردا نیز به شهر و دیارش سفر خواهد کرد. این در حالیست که هاشمی در سالهای گذشته سفرهای استانی بسیار کمی را رفته و در بسیاری از آن سفرها نیز با بی رغبتی و شعارهای ضد اشرافیگری مردم روبرو شده بود. اما حال جای سوال است که چرا آقای هاشمی بعد از روی کار آمدن دولت آقای روحانی سفرهای استانی خود را آغاز کرده و هدفش از این سفرها و دیدار بانخبگان و شخصیتها و مردم چیست؟! درباره سفرهای انجام شده و اهداف پشت پرده ایشان گفتنی هایی است ؛
۱ – هاشمی در ابتدا به استان خراسان رضوی رفت تا به گفته خودش به زیارت امام رضا (ع) برود و بعد با شخصیتهایی مثل آیت الله وحید خراسانی و واعظ طبسی دیدار کند، هاشمی در دیدار اصلاح طلبان مشهدی  رأی مردم به اعتدال و جلوگیری از تندروی و افراطی‌گری در این انتخابات را نتیجه عملکرد نامطلوب و شعارهای بی‌محتوایی دانست که به گفته وی جامعه را دچار مشکلات عدیده‌ای کرده است ، البته منظور ایشان از شعارهای بی محتوا همان شعار عدالت و بازگشت به شعارهای اصیل انقلابی بود.
۲ – در شهریور ماه امسال آقای هاشمی به بهانه سالگرد ارتحال آیت‌اللّه حاج شیخ اسماعیل صالحی به استان مازندران رفت اما سفری که تنها برای ایراد سخنرانی نبوده و اهداف دیگری در پسه پرده سفر بوده، در این سفر هاشمی با بیان موضعی عجیب در قبال کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه سفرش را به یک جنجال بزرگ رسانه ای تبدیل کرد و این سفر را به حاشیه برد؛ گفتنی است هزینه سفر ۴ روزه هاشمی رفسنجانی به مازندران علاوه بر شرکت در مراسم سالگرد آیت‌الله حاج شیخ اسماعیل صالحی مازندرانی و استراحت به همراه خانواده در مناطق جنگلی سوادکوه، نور و کلاردشت، به هزینه دولت بوده است.
۳ – آخرین سفر استانی هاشمی رفسنجانی به کرمانشاه آنهم به بهانه حضور در مراسم بزرگداشت آیت الله اشرفی اصفهانی بود. اینبار نیز تلاش برخی حاضرین در مراسم سخنرانی هاشمی رفسنجانی در کرمانشاه برای پاسخ به شعار مرگ بر امریکای عده‎ای دیگر از حاضرین در این جلسه، موجب شد تا رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، زودتر از موعد سخنرانی خود را به پایان برده و از سالن سخنرانی خارج شود. در خلال سخنرانی هاشمی رفسنجانی مردم با سر دادن شعار های مرگ بر آمریکا در چند مرحله سخنان وی را قطع کردند. این در حالی بود که سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا باعث شنیده شدن شعارهایی مثل «سلام بر خاتمی و درود بر هاشمی» و درنهایت بر هم خوردن نظم سخنرانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد. گفتنی است این شعار پیش از شروع مراسم توسط مجری جلسه چند بار تکرار و تمرین شده بود!
۴ – و اینبار سفر به استان کرمان ، استانی که با تمام حواشی اش زادگاه هاشمی رفسنجانی است. سفری که برای آن تدابیر شدید امنیتی لحاظ شده و محل سخنرانی وی از سه شنبه به مدت ۳ روز تعطیل خواهد بود ، خبرهایی که از کرمان می رسد نشان میدهد که شهر از امروز به حالت نیمه تعطیل در آمده و فضای امنیتی شدیدی در دانشگاه آزاد و سطح شهر به وجود آمده است. خبر تعطیلی دانشگاه و امنیتی شدن فضای آن برای حضور هاشمی نه تنها کمکی به دانشگاه و مردم کرمان نخواهد کرد بلکه تنها باعث افزایش اختلافات و متشنج شدن فضای دانشگاه خواهد شد. آنچه که مسلم است سفر آقای هاشمی به استان کرمان به شدت با حاشیه های فراوانی همراه خواهد بود و تنها جای امیدواری این است که این حاشیه ها تنها در جهت حمایت از دولت و استاندار جدید کرمان که مورد تائید شخص وی نیز هست ، همراه باشد نه اینکه نطفه ی فتنه ای جدید در این سفر نهاد شود و باعث شادمانی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد.
درباره سفر ایشان به کرمان باید عرض کرد که ؛ مردم استان از حضور آقای هاشمی در استانشان به شدت می ترسند و رعب و وحشتی که از حضور وی در دل مردم افتاده آنها را از زندگی روزمره و کاسبیشان انداخته است. دانشجویان این فضای امنیتی را مخالف موازین اسلامی  و این حاشیه سازیهای بی مورد از سمت ایشان را مخالف فضای اعتدالی میدانند.
در انتها باید چند سوال را از آقای هاشمی پرسید ؛
۱- آیا آقای هاشمی از حمایت ها و سردمداری های خود در فتنه ۸۸ و ضربات جبران ناپذیری که به اعتبار و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کرده است ، برائت می جوید؟
۲- آیا آقای هاشمی همچنان بر حمایت های بی دریغ خود از تخلفات و اتهامات مختلف سیاسی ، اقتصادی و امنیتی فرزندان خود اصرار دارد و همچنان مانع برگزاری دادگاهی عادلانه برای محاکمه آنها خواهد شد؟
۳- آیا آقای هاشمی همچنان بر مواضع آمریکایی خود در تضعیف مقاومت مردم سوریه و همراهی با نظام استکبار، پافشاری می کند؟
۴- آیا آقای هاشمی همچنان قصد دارد با تکیه بر خاطرات خیالی خود از حضرت امام(ره) و استفاده ابزاری از بیت معظم له ، برای اهداف موهوم خود مستندسازی کند؟
۵- آیا سفرهای اخیر آقای هاشمی به استان های مختلف در راستای طراحی سناریویی جدید ، شبیه سناریوی ۸۸ به فرماندهی وی خواهد بود؟
۶- آیا آقای هاشمی شعارهای انقلابی مردم کرمان در نهم دی ماه ۱۳۸۸ را از یاد برده است؟
اگرنه، پس چگونه به خود اجازه داده است بدون برگشتن و عذر خواهی از مواضع گذشته خود، راهی سرزمینی شود که تصاویر حماسه بزرگ ۹ دی ایشان در خاطره تاریخی مردم این سرزمین هنوز زنده است
Go to TOP