کولاک، ارتفاع برف در برخی از محورهای سمیرم را به دو متر رساند

کولاک، برودت و وزش شدید باد، ارتفاع برف در برخی از محورهای سمیرم اصفهان را به دو متر رساند.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا، سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سمیرم روز جمعه در باره وضعیت راه ها و بارش در این منطقه گفت: با وجود بارش های پراکنده و کولاک شدید، هم اکنون همه محورهای اصلی و فرعی(روستایی) این شهرستان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

علی اکبر آقایی اظهار کرد: در گردنه دُبّا(نغنه) در شمال غرب سمیرم، جاده بین استانی روستای ورق به استان چهارمحال و بختیاری، کولاک و بادروبه برف بقدری زیاد است که ارتفاع برف را تا دو متر افزایش داده و بستر جاده بطور کامل یخ بسته است.

به گفته این مسئول، در محور فرعی روستای چشمه رحمان به روستای امام قیس بروجن نیز کولاک شدیدی وجود دارد و راهداران بصورت ۲۴ ساعته مشغول فعالیت در این جاده بین استانی هستند.

وی افزود: بارش برف در این منطقه بین۲۰ تا ۳۰ سانتی متر است اما وزش باد و کولاک، ارتفاع برف روی سطح آسفالت را تا دو متر بالا برده و تردد در این مسیر تنها با زنجیر چرخ ممکن است.

وی گفت: عمده بارش ها در جاده ونک به سمیرم، سمیرم به شهرضا و روستاهای بخش وردشت در شمال سمیرم بوده اما در شرق شهرستان وضعیت کاملا متفاوت بوده و بارش چندانی رخ نداده است.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سمیرم در باره فعالیت این مجموعه و میزان برفروبی در یک هفته گذشته اظهار کرد: یکهزار و۲۰۰ تُن شن و نمک در این مدت در جاده های شهرستان مصرف شده است.

به گفته آقایی، ۴۲ نفر در قالب گروه های مختلف با ۲۳ دستگاه برفروب در این مدت بویژه در ۴۸ ساعت گذشته مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته حادثه فوتی و جرحی در محورهای شهرستان اتفاق نیفتاده است، افزود: تنها یک مورد واژگونی خودرو در محور یاسوج گزارش شده که ارتباطی با جاده نداشته و بعلت پارک خودرو در حاشیه راه و پایین رفتن آن ناشی از به گل نشستن بوده است.

این مسئول با اشاره به پیش بینی ها و بهتر شدن وضعیت هوا از فردا تصریح کرد: بیشترین اُفت دما را دیروز و امروز شاهد بودیم اما از فردا به بعد هوا گرمتر خواهد شد.
طبق اعلام ایستگاه هواشناسی سمیرم، سرعت باد در این شهرستان هفت متر بر ثانیه است.

کمینه هوا در سمیرم در همین مدت منفی ۱۴ درجه سانتیگراد و بیشینه هوا نیز منفی سه درجه سانتیگراد بوده است.

شهرستان کوهستانی و سردسیر سمیرم دارای ۳۵ کیلومتر بزرگراه،۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۱۲۵ کیلومتر راه فرعی و ۵۵۰کیلومتر راه روستایی است.

این شهرستان رتبه دوم راه های همسنگ و رتبه سوم راه های روستایی استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.

سمیرم در جوار دنا و زاگرس مرکزی با افزون بر پنج هزار و۲۰۰ کیلومتر مربع وسعت،۱۵۰ آبادی و روستا، چهار شهر و چهار بخش مرکزی، دناکوه، وردشت و پادنا در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان و ۱۷۰ کیلومتری شمال یاسوج واقع شده است.
خبرنگار : محمود افشاری

منبع: ایرنان

  1. علي گفت:

    کولاک ندادن حقوق به پرسنل زحمت کش راهدار به یک سال میرسد

Go to TOP