هیلاری کلینتون از اعتراض به فرمان رئیس جمهوری آمریکا حمایت کرد

تارنمای خبری هیل خبر داد، هیلاری کلینتون نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از اعتراض ها به فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان و پناهجویان به آمریکا حمایت کرد.

به گزارش تیم رصد سمنا، کلینتون در توییتی که دیشب (شنبه شب) منتشر شد، در حمایت از این اعتراض ها نوشت: من با مردمی که امشب در دفاع از ارزش ها و قانون اساسی در سراسر آمریکا اجتماع کرده اند، اعلام همبستگی می کنم.

به نوشته تارنمای هیل، تعدادی از نمایندگان جمهوریخواه و دمکرات مجلس آمریکا در روزهای اخیر این فرمان را محکوم کرده اند. ترامپ در عین حال مصر است که این فرمان علیه مسلمانان نیست.

جاستین امش (Justin Amash) نماینده جمهوریخواه ایالت میشیگان نیز در توییتی این فرمان را افراطی و تضعیف کننده قانون اساسی دانست.

چارلز شومر سناتور دمکرات ایالت نیویورک و رهبر اقلیت سنا به همراه دیگر سناتورهای دمکرات ایالات کالیفرنیا و کانتیکت نیز این فرمان را به باد انتقاد گرفتند.

به گزارش ایرنا، بر اساس دو فرمان مسافرتی و مهاجرتی رئیس جمهوری آمریکا، ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران برای مدت ۹۰ روز به خاک آمریکا ممنوع شد.

وی همچنین در فرمانی پذیرش پناهجویان سوری را تا اطلاع ثانونی و سایر پناهجویان را به مدت ۱۲۰ روز ممنوع کرد.

وزارت امور خارجه ایران نیز در واکنش به این اقدام دولت ترامپ خبر از مقابله به مثل با اتباع آمریکا داد.

منبع: ایرنا

Go to TOP