مسئول پیش‌بینی هواشناسی اصفهان در گفت‌وگو با تسنیم:

بیشترین برف در سمیرم بارید/ پیش‌بینی بارش‌ پراکنده و کاهش محسوس دما در اصفهان

مسئول اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان بیشترین میزان بارش برف در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به سمیرم با ۷ سانتی‌متر گزارش شده است.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمیرم خبر حسن خدابخش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در استان اصفهان اظهار داشت: براساس گزارش‌های ثبت شده در سمیرم ۷ سانتی‌متر، نطنز ۴ سانتی‌متر، فریدون‌شهر ۲ سانتی‌متر و داران یک سانتی‌متر برف باریده است.

وی با اشاره به وضعیت جوی در ۲ روز آینده بیان کرد: تحلیل نقشه‌های هواشناسی بیانگر گذر امواج ناپایدار از روی استان است، بر این اساس طی امروز و فردا گاهی افزایش ابر و گاهی وزش باد نسبتاً شدید سرد و بارش‌های پراکنده برف و باران و مه‌‌صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

مسئول اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان افزود: روز چهارشنبه جو نسبتاً آرامی خواهیم داشت و این سامانه با کاهش محسوس دما همراه خواهد بود. از روز پنج‌شنبه و برای روز جمعه مجدداً ناپایداری را در استان پیش بینی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود دمای هوا در اکثر نقاط استان اصفهان ۲ تا ۴ درجه کاهش یابد، گفت: آسمان شهر اصفهان در روز دوشنبه صاف و مه‌صبحگاهی گاهی با افزایش ابر و وزش باد، احتمال بارش پراکنده همراه خواهد بود.

خدابخش افزود: برای روز سه‌شنبه هوا صاف و مه‌صبحگاهی، گاهی افزایش ابر و وزش باد، احتمال بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود و برای روز چهارشنبه نیز آسمان صاف تا قسمتی ابری و غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود.

Go to TOP