- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

جی ۶ ال جی احتمالا به Google Assistant مجهز خواهد بود

به گزارش تیم رصد سمنا، دو کمپانی ال جی و گوگل چند سالیست که همکاری نزدیکی با یکدیگر دارند و کمپانی کره ای سابقه ی ساهت چند مدل از گوشی های نکسوس گوگل را دارد که همواره از عهده ی این وظیفه نیز به خوبی برآمده است. به نظر میرسد همکاری ال جی و گوگل همچنان ادامه خواهد داشت چرا که همان طور که احتمالا میدانید، گوگل در اوایل ماه فوریه همراه با انتشار Android Wear 2.0 ساعت های هوشمند جدید خود را نیز معرفی خواهد کرد و گفته میشود تولید این ساعت ها توسط ال جی صورت خواهند گرفت. حال بر اساس شایعه ی جدید، گوگل به ال جی اجازه خواهد داد که از دستیار صوتی این کمپانی یعنی Google Assistant بر روی پرچمدار بعدی خود استفاده کند.

بر اساس گزارشی که از سوی Business Korea منتشر شده است، Google Assistant به عنوان یک ویژگی نرم  افزاری همراه جی ۶، پرچمدار بعدی کمپانی ال جی خواهد بود تا رابطه ی کاری کمپانی های غربی با تولیدکنندگان آسیایی بیش از پیش بهبود پیدا کند. احتمالا دلیل ساخت ساعت های گوگل توسط ال جی نیز همین مسئله است. دستیار دیجیتالی Google Assistant برای اولین بار در پائیز سال ۲۰۱۶ همراه با دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال گوگل معرفی شد. Google Assistant به نوعی مکمل Google Now است که دارای امکانات بیشتری نیز هست اما همچنان دو ویژگی مجزا از یکدیگر هستند و Google Now. برای هر دو پلتفرم iOS و اندروید قابل استفاده است. این دستیار دیجیتال میتواند حتی به صورت آفلاین اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد و دستورات شما را اجرا کند و همچنین با برخی از برنامه های گوگل مانند Allo یکپارچه شده است. همچنین اپلیکیشن های سوم شخص نیز پشتیبانی از این دستیار دیجیتالی را در حال اضافه کردن به برنامه های خود هستند. ضمن اینکه در آیندهآیم امکان کنترل برخی دیگر از دستگاه ها مانند تلویزیون های هوشمند نیز از طریق Google Assistant وجود خواهد داشت و گوگل قصد دارد سطح کاربری دستیار دیجیتالی خود را افزایش دهد.

ال جی G6 در روز ۲۶ فوریه و در جریان نمایشگاه MWC 2017 به طور رسمی معرفی خواهد شد و انتظار میرود ال جی پرچمدار ویژه ای را برای کاربران تدارک دیده باشد