بیش از دو سال از تشییع شهدای سمیرم می‌ گذرد؛

شهدای بی پلاک شهر ما، شرمنده ایم

شهدا شرمنده ایم، مردمان شهر من مهمان نواز هستند و تا کنون میهمانی در شهر ما احساس غربت نکرده اما نمیدانم چرا مردمانی که استقبالی بی همانند داشته اند این چنین فراموش کرده اند سه قبری که طلایه دار شهر ما بر فراز بلندای سمیرم خود نمایی می کند و نگینی است بر این آبادی که شاید زیاد هم آباد نیست.

شهدا شرمنده ایم، مردمان شهر من مهمان نواز هستند و تا کنون میهمانی در شهر ما احساس غربت نکرده اما نمیدانم چرا مردمانی که استقبالی بی همانند داشته اند این چنین فراموش کرده اند سه قبری که طلایه دار شهر ما بر فراز بلندای سمیرم خود نمایی می کند و نگینی است بر این آبادی که شاید زیاد هم آباد نیست.

یادداشت-ایمنا/ ۱۵ تیرماه سال ۹۰ تاکنون حدود دو سال و سه ماه و اندی روز است که مردم با استقبال بی نظیرشان در ورودی شهر سمیرم ثابت کردند که هیچ چیز از ارزش های انقلاب، در این شهر را کم نکرده است.
تصاویر روز با شکوه استقبال سمیرمی ها از شهدای گمنام فراموش شدنی نیست، مردم سمیرم با حضور و استقبال از پنج پیکر بی پلاک هشت سال دفاع مقدس اثبات کردند قدرشناسی آنها اندکی کمرنگ نشده و نخواهد شد همانطور که در شب وداع و تشیع پیکرهای پرستوهای خونین بال که با میهمانی در شهر ما پیام استقامت و پیروزی حق را آورده بودند نشان دادند که در راستای اهداف این نظام نباید کوچکترین کوتاهی شود.

اما امروز این فکر آزارم می دهد که نکند فراموش کرده ایم که میهمانان شهر ما در چند قدمی خانه هایمان و بر فراز کوه شیدون یا همان کوه شهیدان غربتی را تحمل کنند که بنظرم از سرخی توپ و گلوله و شن های جنوب برایشان سوزنده تر است.
اگر سکوت و تنهایی شما را فرا گرفته مقصران زیادی وجود دارد که راه ناهموار آن روزهای تشییع شما هنوز بهتر نشده و سرما و گرماهای شهر ما توان پیرمرد و پیرزنی‌هایی را گرفته است تا به زیارتتان بیایند به یاد فرزندانشان که همچون شما جوانی برومند بوده و اکنون چند قدم پایین تر در گلزار
” فراموش کرده ایم که میهمانان شهر ما در در چند قدمی خانه هایمان و بر فراز کوه شیدون یا همان کوه شهیدان غربتی را تحمل کنند که بنظرم از سرخی توپ و گلوله و شن های جنوب برایشان سوزنده تر است “

شهدای شهرمان سرود مقاومت و پایداری سر داده اند.

شاید راه هنوز آنقدر مهیا نیست که جانبازان شهر ما شما همرزمانشان را بتوانند زیارت کنند و افسوس که آنان، توان راه رفتن ندارند یا شاید بهتر است بگویم توان کوه نوردی ندارند ماشین شاسی بلند و دو دیفرانسیل برای رساندن خودشان به قبور پاک شما را هم ندارند.
اینجا سمیرم است و پشت میهمان و مدعوین را همانند کوفیان خالی نکرده و نخواهند کرد و می‌دانم شما آگاه تر از ما هستید و می‌دانید که هیچ محبتی از دلمان رخت برنکنده و مردم همه از وضعیت کنونی شما سبکبالان عاشق که در دیدار معشوقه خود لحظه ای درنگ نکردید شرمنده و خجل هستند.

شاید عصرهای پنج شنبه صدای سرودی که چندتن از جوانان در زیارت خود گوش می دهند در شهر طنین انداز باشد ولی چرا شهروندان خود را تا چند قدمی می رسانند و به اینجا نمی رسند؟؟ مبادا بهانه راه باشد که راه را باید ما بسازیم.
آری بسیاری از حرف هایم بهانه ای بود برای رفع تکلیف خودم ولی مردم شهر ما همه امیدشان آبادی مقبره های شماست و با توجه به خبرهای اعلام شده از تخصیص بودجه هیچ تفاوتی را در بالای کوه شیدون شهر خود شاهد نبوده.

جوانان شهر ما همگی آماده اند با حرکتی جهادی و حماسی تمام تلاش خود را بکنند تا در حد توان خود و دوستانشان قدمی در جهت آبادی گلزار شهدای شهر سمیرم برداشته و بگویند تا آخرین نفس هستیم مدیون قطره قطره خون شما و همرزمانتان را ارج می نهیم تا آبروی این شهر باشید.
همین هفته دفاع مقدس بود که گفتند ۴۰ میلیونی برای بهسازی محوطه شهدای گمنام سمیرم اختصاص یافته ولی…
می گویند که سنگ قبر و بودجه هم آمده و آماده است اما ما که چیزی بجز خاک و خاشاک و آجر شکسته های زیر پرچم های پاره پاره بالای سر شما ندیده ایم پس چه کسی قرار است آنان را ببیند…
صداهای امام جمعه شهر ما نمیدانم به کجا رسیده که بارها شنیده ام که می گفت «وضعیت کنونی گلزار شهدای شهر سمیرم در شان و شخصیت بزرگوارانی که مهمان این شهر شده اند نیست و باید آستین بالا زد.»
بنظرم می آید تنها باید مناسبتی باشد تا برخی ها یادی از شما کنند و در همایش یا شاید نمایش سر بزنند و عکس بگیرند و فراموش کنند./۱

Go to TOP