- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

ساختمان اداره ثبت احوال در شان مردم نیست

رئیس اداره ثبت احوال سمیرم در گفت و گو با خبرنگار سمیرم خبر با اشاره به فرسودگی و قدیمی بودن ساختمان اداره ثبت احوال سمیرم اظهار کرد: فضای اداری این اداره امروز پاسخگو مراجعه کنندگان نیست.

محمد رضایی افزود: ساختمان اداره ثبت احوال سمیرم یکی از قدیمی ترین ساختمان های اداری شهرستان و استان بوده و نیازمند تغییر در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم می باشد.

وی خاطرنشان کرد: همواره شاهد حضور افراد مختلف از تمام سن ها و تمام قشرهای جامعه به این اداره هستیم که ساختمان کنونی زیبنده خدمات رسانی نبوده و امیدواریم با عنایت مسئولان احداث ساختمانی مناسب با نیاز روز انجام شود.

رضایی گفت: از ابتدای سال تا کنون ۸۸۶ تولد و ۲۶۳ فوت در شهرستان ثبت شده و در هیمن مدت ۴۶۳ ازدواج به ثبت رسیده که تعداد ازدواج ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته با توجه به کاهش ۶ تایی تغییر چندانی نداشته است.

وی با اشاره به صدور ۱۵ هزار و ۲۲۲ شناسنامه مکانیزه از سال ۱۳۹۱ تا کنون افزود: از ابتدای طرح هوشمند سازی کارت ملی بیش از ۱۱ هزار و ۵۴۴ کارت در سمیرم صادر شده است.

این مقام مسئول افزود: در راستای برون سپاری خدمات سازمان با مشارکت دفاتر خدماتی و اداره پست روند صدور کارت ملی هوشمند در شهرستان سرعت خواهد گرفت و از چند ماهه گذشته این خدمات در اداره پست شهرستان در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به بعد مسافت و کاهش زحمت مردم برای آمد و شد به مرکز شهرستان پیگیر مشارکت دفتر های آی سی تی روستایی در راستای گسترش خدمات رسانی هستیم.

انتهای پیام/