نماینده سمیرم:

مردم سمیرم صدای آب را شنیده و تشنه اند

اصغر سلیمی گفت: کشاورزان سمیرم در حالی امروز دغدغه آب را دارند که صدای آب را در کنار خود می شنوند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سمیرم خبر اظهار کرد: مردم سمیرم امروز دست به گریبان مشکل بی آبی بوده در حالی که صدای آب را شنیده و تشنه اند.

اصغر سلیمی افزود: با توجه به طرح جامع آب شهرستان سمیرم اولویت این شهرستان در حوزه آب حفظ باغ های کشاورزی و مدیریت آب های حوزه سمیرم است.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان در حالی با مشکل آب دست به گریبان بوده با توجه به طرح هایی همچون پروژه نیمه تمام انتقال آب تنگاب به دشت سمیرم، انتقال آب دشت کمه، مورک، سد حنا و مزارع ونک، تدبیر دولتمردان درمانگر مشکل آنان باشد.

سلیمی دغدغه امروز کشاورزان سمیرم را آب و حفظ باغ های آنان دانست و گفت: این باغ ها سرمایه اصلی کشاورزان و حاصل چندین سال تلاش شبانه روزی آنان بوده و این روزها چشم انتظار اقدامات سریع مسئولان است.

وی تصریح کرد: پروژه نیمه تمام انتقال آب تنگاب درمانگر مشکلات کشاورزان دشت سمیرم بوده که متاسفانه امروز عدم تخصیص آب مشکل بزرگ این پروژه عظیم است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه ای پیرامون همین موضوع با حضور برخی مسئولان شهرستانی در دفتر وزارت نیرو در هفته گذشته گفت: مشکلات مردم به گوش دولتمردان رسانده شده و تقاضای رسیدگی به حل مشکلات قشر زحمت کش انجام پذیرفته و منتظر اقدامات شایسته آنان می باشیم.

وی در حوزه آب شرب افزود: تعداد زیادی از روستاهای سمیرم فاقد آب شرب بهداشتی بوده که این موضوع یک فاجعه در حوزه درمان و بهداشت بوده که امیدواریم برای این موضوع تدبیر لازم انجام شود.

Go to TOP