معاون آموزش و پرورش استان اصفهان در نشست خبر مطرح کرد:

وضعیت دانش آموزان حادثه دیده سمیرم خوب است

سید محمد میرپور گفت: با توجه به سرکشی از دانش آموزان دبستان شهدای روستای سادات آباد شهرستان سمیرم خوب بود.

به گزارش سمیرم خبر، سید محمد میرپور عصر امروز (جمعه) در نشست خبری با اشاره به بازدید از حادثه دیدگان ریزش دیوار ساختمان مجاور دبستان شهدای روستای سادات آباد سمیرم اظهار کرد: متاسفانه در این حادثه ۶ دانش آموز حادثه مصدوم شده اند.

وی افزود: خوشبختانه با همکاری اورژانس و هلال احمر مصدومان به سرعت به بیمارستان سیدالشهدا سمیرم منتقل و تحت درمان قرار گرفته که ۴ نفر سرپایی درمان و ۲ نفر پس از یک شب از بیمارستان ترخیص شده اند.

میرپور با اشاره به سطحی بودن مصدومیت دانش آموزان گفت: علت این حادثه ریزش دیوار ساختمان مجاور مدرسه بر اثر وزش باد شدید در ظهر روز چهارشنبه بوده و ریزش دیوار مدرسه کذب می باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه همزمانی ریزش دیوار ساختمان اداری سوله ورزشی که در مجاور مدرسه ساخته شده بوده با زمان استراحت دانش آموزان باعث رخداد این حادثه تلخ شده است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: در سرکشی و صحبت با اولیا دانش آموزان مصدوم خوشبختانه مشکل خاصی نبوده و کلیه همکاران ما از ابتدا تا پایان روند درمان دانش آموزان را دنبال خواهند کرد.

وی حضور امروز خود و همکارانش را در راستای حفظ و حراست از سلامت و امنیت دانش آموزان عنوان کردو گفت: کلیه دانش آموزان از بیمه حوادث تحت پوشش بیمه معلم برخوردار بوده و کلیه خسارت های آنان پرداخت خواهد شد.

میرپور با اشاره به نوسازی و مقاوم سازی مدارس فرسوده گفت: در این حادثه ساختمان مدرسه فاقد هر گونه مشکل بوده و حادثه به دلیل ساختمان مجاور مدرسه اتفاق افتاده است.

وی افزود: با توجه به تصویب اعتبار تخریب و نوسازی مدارس فرسوده طی دو سال بودجه ملی جهت مقاوم سازی و نوسازی مدارس تخصیص یافته که در این امر استان اصفهان به شهرستان های محروم همچون سمیرم توجه بیشتری خواهد کرد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: مقاوم سازی و نوسازی مدارس فرسوده تحت نظر اداره نوسازی و بازسازی انجام خواهد شد.

به گزاش سمیرم خبر، شهرستان سمیرم دارای ۱۵ مدرسه فرسوده تخریبی و ۴۰ مدرسه فرسوده نیازمند مقاوم سازی می باشد.

انتهای پیام/

 

Go to TOP