امام جمعه سمیرم:

غیبت برخی مسئولان در ۹ دی نشان از بی بصیرتی داشت

امام جمعه سمیرم گفت: مراسم ۹ دی فراجناحی و یک مراسم ملی بوده و گره زدن آن به یک جناح درست نیست.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر، حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه سمیرم اظهار کرد: نامه امام خمینی (ره) در زمانی که دنیا تحت سلطه دو بلوک شرق و غرب بود نشان از شجاعت و بصیرت ایشان داشت.

وی افزود: امام خمینی (ره) در این نامه با دعوت به اسلام و یکتاپرستی با پیش گویی و خبر از به بن بست رسیدن کمونیسم در جهان با شجاعت متلاشی شدن شوروی را اعلام کرد و امروز جهانیان شاهد به حقیقت پیوستن کلام ایشان است.

حجت الاسلام رجایی پور با اشاره به لحظات پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی گفت: این سال، سالی پر از جنایات و جنگ افروزی های بود که از اتاق آمریکایی ها و اروپائیان رقم خورد.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها سه جنگ سوریه، عراق و یمن را راه انداخته و سپس رها کرده که تروریست پروری با حمایت خود آمریکایی ها و مقامات سعودی ثمره این جنایات آنان در جهان است.

خطیب نماز جمعه سمیرم با اشاره به تشدید تحریم ها علیه کشورهایی همچون سوریه، لبنان و خاصه برای ایران گفت: پس از انجام تعهدات ایران طرف مقابل ۱۳ بار برجام را به طور آشکار نقض کرده و دیدیم که در برجام ایران هزینه زیادی پرداخت کرد و چیزی نصیبش نشد.

وی افزود: آمریکایی ها سپاه پاسداران که یک نهاد انقلابی و دست راست نظام جمهوری اسلامی ایران بوده را تحت تحریم های شدید قرار داده است.

امام جمعه سمیرم خاطر نشان کرد: با وحدت، حرکت پشت سر ولایت و بصیرت ولایی به ویژه برای مسئولان می توان در مقابل بدعهدی ها و خصومت های غربی ها ایستاد و از حقوق ملت ایران دفاع کرد.

وی با انتقاد از غیبت برخی مسئولان شهرستان در مراسم گرامیداشت ۹ دی سمیرم گفت: ترس حضور در این مراسم برای برخی از مسئولان نشان از بی بصیرتی آنان داشته و باید بدانند روز بصیرت و میثاق با ولایت یک مراسم فراجناحی بوده و است.

حجت الاسلام رجایی پور تصریح کرد: عدم حضور برخی مسئولان در مراسمات ملی همچون روز قدس، دهه فجر و ۹ دی جای تاسف داشته و باید بدانند این حرکت برای با ضرر همراه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در فتنه ۸۸ به اصل نظام و اسلام همچون قرآن، مساجد، مقام معظم رهبری و بسیج توهین شد و گره زدن حرکت با بصیرت ملت ایران در ۹ دی به جناح خاص نشان از بی بصیرتی داشته و درست نیست.

انتهای پیام/

Go to TOP