یادداشت:

۸۸ بستری برای کشته های دست ساز و کارخانه ی شعبان سازی/ ۸۸ بستر ساز حماسه ی ۹ دی

فتنه از ابعاد و زوایای مختلف باید بررسی شود ، شخصیت ها، دست های هدایتگر، اداعای واهی، هزینه های سر سام آور، جنگ روانی و غیره محوریت و بدنه ی فتنه را تشکیل می دهند و اما مهمتر از همه تفکریست که از دل این واقعه بیرون آمد یعنی « قانون گریزی ».

سمیرم خبر – بهنام منصورزاده/ حدود سه سال که از واقعه ی تلخ فتنه گذشت، سخنان  پدر اصلاحات « سید محمد خاتمی» در سال ۱۳۹۲ در جمع اصلاح طلبان به شدت بنیان این خیال واهی را در سر جنجال طلبان داخلی و رسانه های خارجی لرزاند، جمله ی « بنده نمی گویم در انتخابات سال ۸۸ تقلب شده است! من قبل  و بعد از انتخابات به میرحسین گفتم رای نخواهد آورد.» مهلکترین ضربه را به قلب مثلث فریب خورده ی فتنه وارد کرد.

پس از آن کلیپ ۳۵ ثانیه ای شوالیه ی اصلاحات « مصطفی تاج زاده» که آن هم بیان کننده ی همین مظمون بود مشت خالی فتنه طلبان را برای بار دیگر باز کرد.

اکنون حدود هفت سال از ۱۷ بیانیه ای که میر حسین موسوی در ایام فتنه صادر کرد گذشته و در این مدت رهبری ۲۲ بار در مناسبات و دیدارهای گوناگون از این واقعه یاد کرده است، و این نشان دهنده ی اهمیت این موضوع می باشد.

از زمانی که رهبری طی درخواستی شخص خاطی را دعوت به تمکین از قانون کرد، تا زمانی که ایشان برای حفظ امنیت و تمامیت جمهوری اسلامی فرمان حصر داد زمان نسبتا زیادی گذشت ، روزهایی که دیگر خیابان های تهران رنگ و بوی خیابان نمی داد روزهایی که دومین شخص فتنه زهرا رهنورد تنها استدلالشان از ادعای تقلب در انتخابات ترک زبان بودن همسر و لر بودن خود ایشان  بود.

روزهایی که کم خردان سیاسی خواسته یا ناخواسته در خیمه شب بازی بیگانگان خوش رقصی کردند، روزهایی که رهبر عالیقدر از نصیحت های پدرانه سودی ندید و جان خویش را که جان ایران بود را ناقبل خواند و از غایب دل ها طلب بصیرت برای خواص می کرد.

روز های بی قانونی روزهایی که جان ارزشی ها بی ارزش و خس و خاشاک ها قهرمان های ملی می شدند، روزهایی که می توانست بهترین روزهای عمر انقلاب به خاطر همکاری عظیم مردم باشد اما خودرایی و باز هم قانون گریزی، شهد عسل را جام زهری به کام دوستداران انقلاب و نظام کرد.

فتنه از ابعاد و زوایای مختلف باید بررسی شود ، شخصیت ها، دست های هدایتگر، اداعای واهی، هزینه های سر سام آور، جنگ روانی و غیره محوریت و بدنه ی فتنه را تشکیل می دهند و اما مهمتر از همه تفکریست که از دل این واقعه بیرون آمد یعنی « قانون گریزی ».

متاسفانه از دل این رویداد مظلوم نمایی و عدم تمکین به قانون و اساسنامه بیرون آمد ، آری ۸۸ شروعی شد برای جرأت دادن به افرادی در باب عبور از خط قرمز ها.

تفکر فتنه باعث شد که امروز بی قانونی به دل حتی مجلس جمهوری اسلامی راه پیدا کند و شخصیتی برای این که روزها سرتیتر مقالات و یادداشت ها شود در مجلس نطقی کند که به بیان خود نمایندگان و هیئت ناظر بر آنها ۱۴ مورد تخلف از دل آن بیرون بیاید، متاسفانه هرچند به بیان رهبر این مردم بیدار و جوانان بودند که با ۹ دی خاک سردی بر پیکره ی فتنه ریختند اما دستاورد این حادثه برای نسل ما و شاید نسل های ما همان قانون گریزیست.

یاد فریاد های خمینی کبیر بخیر که بارها به صدای بلند فریاد می زد همه چیز زیر نظر قانون باید باشد و کسی غلط می کند که قانون را قبول نداشته باشد.

هر چند از خرداد ۸۸ تا آذر همان سال امت اسلام بارها و بارها به خاطر بیانیه ها و جنجال طلبی ها و شهدای دست ساز! سوژه ی تمام رسانه های دنیا شد، اما فراموش نکنیم ۸۸ فیلتری شد برای این که پیروان خط بیگانگان دیگر دستی برای چنگ زدن به دامان انقلاب برایشان باقی نماند ، فراموش نمی کنیم اگر ۸۸ نبود ۹ دی های خلق نمی شد.

و در آخر ۸۸ و وقایع و شخصیت های آن را تاریخ قضاوت خواهد کرد … .

انتهای پیام/

 

Go to TOP