فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان:

فتنه ۸۸ آزمون بزرگ برای جریانات سیاسی و نخبگان کشور بود/ چهره واقعی یزیدیان زمان در ۹ دی کنار زده شد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان گفت: نمایان شدن توانمندی و ظرفیت بالای انقلاب اسلامی، واکسینه شدن نظام، آشکار شدن چهره حقیقی نخبگان کشور و اهمیت نقش ولایت فقیه و رهبری پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب از دستاوردهای نهم دیماه ۸۸ است؛ وی در مصاحبه تفصیلی نهم دیماه را ظرفیتی بزرگ برای تاریخ انقلاب دانست.

به گزارش سمیرم خبر به نقل از دهاقان بیدار، با توجه به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، فتنه سال ۸۸ جلوه‏ اى از توطئه دشمنان بود؛ فتنه یعنى کسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح کنند، بیاورند براى فریب‏ دادن مردم، اما ناکام شدند.

هدف از ایجاد فتنه، گمراه‏ کردن مردم است، مردم ما در مقابله با فتنه سال ۸۸، خودشان به پا خاستند و نهم دى در سرتاسر کشور مشت محکمى به دهان فتنه ‏گران زد، این کار را خود مردم کردند. این حرکت، همان طورى که گویندگان و بزرگان و همه بارها گفته‏ اند، یک حرکت خودجوش بود؛

این خیلى معنا دارد، این نشانه این است که این مردم بیدارند، هشیارند. دشمنان ما باید این پیام را بگیرند. آن کسانى که خیال مى‏کنند مى‏توانند میان نظام و میان مردم جدایى بیندازند، ببینند و بفهمند که این نظام، نظام خود مردم است، مال مردم است. امتیاز نظام ما به این است که متعلق به مردم است. آن کسانى که با همه وجود، نظام جمهورى اسلامى را و اسلام را و این پرچم برافراشته را در این کشور نگه داشته ‏اند، در درجه اول خود مردمند؛ دشمنان ما این را بفهمند، اکنون با گرامی داشت سالروز ۹ دی ماه ۸۸ به سراغ هوشنگ نوابی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان رفتیم و در خصوص فتنه سوالاتی پرسیدیم و اینگونه پاسخ شنیدیم:

دهاقان بیدار، به عنوان اولین سوال اگر بخواهید حماسه ۹ دی را در یک جمله توصیف کنید،چگونه توصیف می فرمایید.

حماسه نهم دیماه سال ۸۸ را بدون شک باید در زمره ایام الله محسوب کرد، زیرا نهم دیماه توانست پس از هشت ماه آتش افروزی فتنه گران یک روزه بساط آنها را بر هم زند و برچیند.

دهاقان بیدار، به نظر شما حماسه ۹دی چه دستاوردی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی داشت؟

از دستاوردهای نهم دیماه می توان به مواردی از جمله:

الف) نمایان شدن توانمندی و ظرفیت بالای انقلاب اسلامی بگونه ای که حماسه نهم دیماه این باور را به جود آورد که تفکر انقلاب اسلامی و مدیریت نظام جمهوری اسلامی ظرفیت لازم برای مقابله با چالش های پیچیده را دارد و می تواند عظیم ترین جبهه آرایی ها بر علیه انقلاب را به شکست بکشاند.

ب)واکسینه شدن نظام از جمله مواردی است که می توان به آن اشاره کرد به این صورت که مشکل باور به وجود جنگ نرم و افکار آن توسط برخی از نخبگان جامعه با بصیرت افزایی که در نتیجه فتنه ۸۸ راه افتاد، به میزان قابل توجهی برطرف شد و به تعبیر مقام معظم رهبری برکاتی که فتنه سال ۸۸ به وجود آورد موجب واکسینه شدن نظام شد.

ج) آشکار شدن چهره حقیقی نخبگان کشور به این معنی که فتنه ۸۸ آزمون بزرگی برای همه جریانات سیاسی بود، در حقیقت در این فتنه چهره حقیقی و میزان همراهی واقعی جریانات سیاسی کشور با انقلاب آشکار شد، در این آزمون تاریخی نخبگان سیاسی هر کدام به اندازه وفاداری به نظام و یا زاویه ای که با نظام داشتند مشخص شدند.

د) و در آخر به نقش مدیریت پیامبرگونه رهبر بزرگوار انقلاب در شکل گیری نهم دیماه می توان اشاره کرد.

 دهاقان بیدار، به نظر شما مهمترین عوامل در شکل دهی این حماسه بزرگ از نظر شما چه چیزهایی است؟

در این حماسه بزرگ و تاریخی می توان مواردی از جمله باورها و اعتقادات مذهبی مردم، رهبری پیامبرگونه حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)، بصیرت و اقدام بهنگام مردم و عاشورای حسینی را نام برد.

دهاقان بیدار، به نظر شما آیا می توان یک چنین اتفاق شگرفی را به حساب بصیرت مردم گذاشت؟

حماسه عظیم ۹ دی تجلی بصیرت، امت و ولایت بود، در یک نگاه می توان گفت حماسه نهم دیماه ۸۸ حاصل بصیرت و ولایتمداری مردم بود و عنایت الهی اولین شاخصه این حماسه بزرگ بود که در حضور باشکوه میلیونی مردم نمایان شد.

دهاقان بیدار، آیا می توان این جنبش همه جانبه را به عنوان وفاداری مردم به مقام معظم رهبری دانست؟چرا؟

روز نهم دیماه روزی است که مردم ایران اسلامی نشان دادند که بابصیرت هستند و در میان گرد و غباری که فتنه گران به پا کردند، هرگز نه راه را گم می کنند و نه از فرمانبری راهبر واقعی که همان ولایت فقیه است دست بر میدارند؛ در نهایت روز نهم دیماه روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران اسلامی نشان دادند که به این جمله حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشد تا به مملکتتان آسیب نرسد»، در عمل به آن معتقد و پایبند هستند.

دهاقان بیدار، به نظر شما آیا می توان نظیری برای این حرکت عظیم در تاریخ انقلاب اسلامی پیدا کرد؟

بر اساس فرمایش فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای عزیز که فرمودند:«این حادثه شبیه حوادث اول انقلاب است که باید حفظ و گرامی داشته شود»، می توان گفت نظیر این حادثه در اوایل انقلاب وجود داشته است.

دهاقان بیدار، چه شد که سران فتنه با توجه به اینکه از یاران امام و انقلاب بودند به یک باره در صدد بر اندازی انقلاب برآمدند؟

عوامل فتنه سال ۸۸ خواص بی بصیرت بودند که لغزش ها و انحرافات را به وجود آوردند، لذا بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری گروهی از خواص طرفدار حق، که حق را هم می شناختند و طرفدار حق بودند در عین حال در مقابل دنیا پایشان می لرزد که دنیا یعنی چه؟ یعنی پول، خانه، شهوت، مقام، اسم و شهرت، پست و مسئولیت و در نهایت یعنی جان.

اگر اینها آنجایی که باید حق بگویند، نگویند چون جانشان به خطر می افتد یا برای مقامشان، شغلشان، پولشان، محبت اولادشان و یا برای محبت به خانواده شان، دوستان و نزدیکانشان، خدا را رها می کنند؛ اگر عده اینها زیاد بود آن وقت واویلاست و آنوقت دیگر حسین بن علی به مسلخ کربلا خواهد رفت.

دهاقان بیدار، چه شد که بدخواهان انقلاب با توجه به شکیبایی رهبری دست از ادامه فتنه برنداشتند؟

پدیدآورندگان فتنه ۸۸ پیرو خواهش های نفسانی بودند و لذا برخواسته ناحق خود پافشاری می کردند، آنها تصور نمی کردند که با وجود موج بحران سازی علیه نظام و کشور همچون غبار آلوده کردن فضای سیاسی و اجتماعی جامعه مردم ایران در اندک مدتی سره از ناسره را بازشناسند و انقلاب بصیرت برپا می کنند و ثابت می کنند، همچنان تا پای جان به انقلاب، نظام و ولایت وفادارند.

دهاقان بیدار، فاصله وقوع انتخابات تا روز ۹ دی چند ماهی بود،آیا این مدت زمان تقریبا طولانی که در طی آن معاندان نظام دست به هر اقدامی جهت بر اندازی نظام زدند فایده ای هم داشت.به عبارتی نمی شد که حضرت آقا همان ماه اول به مردم اشاره می فرمودند و مردم وارد صحنه می شدند؟

حوادث تلخ پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ اتفاقی نبود که به یکباره و با اعلام نتایج انتخابات آغاز شود، بلکه قرائن و شواهد نشان می داد که از مدت ها قبل دشمنان انقلاب و نظام اسلامی به طراحی آن پرداخته بودند و انتخابات مذکور این فرصت را برای براندازی یا حداقل تضعیف جمهوری اسلامی به وجود می آورد.

با پایان یافتن انتخابات و شکست رقبای پیروز در انتخابات شکست خوردگان ابتدا راهبرد ابطال انتخابات با ادعای واهی تقلب و در ادامه با استفاده از همه ظرفیت های خود به تحریک مردم جهت اعتراضات خیابانی، استفاده از اهرم حمایت دولت های غربی و سرانجام استفاده از روزهای ملی ۱۳ آبان، ۱۶ آذر و روزهای مذهبی مثل عاشورا بتوانند به خواسته های خودشان برسند، لذا در این فرآیند چند ماهه چهره واقعی یزیدیان زمان کنار زده شد و به آتش کشیدن خیام و پرچم های حسینی که نماد عاشورائیان به حساب می آمد، ماهیت اصلی این دغل بازان آشکار شد.

مقام معظم رهبری در مقام ولایت و پدر جامعه واقعا مصحلت های کلان را می نگرد و درایت ایشان در ترسیم خط صحیح سیاسی جمهوری اسلامی قابل ستودن است و از طرفی معظم له در روشنگری کار را به جایی رساندند که مردم آنچه را که مصلحت نظام است بطور دقیق درک کنند.

 دهاقان بیدار، چه کسانی در مقابل این حرکت عظیم مردم بازنده شدند؟

در مقابل این حرکت فتنه گران، استکبار جهانی و دست نشانده های داخلی آنها و خواص بی بصیرت از اقدامات خود بازماندند و شکست خوردند.

دهاقان بیدار، به نظر شما نقش بسیج در حماسه ۹ دی چه بود؟

نهم دیماه فتح الفتوحی است که زائیده تفکر بسیجی در دهه سوم انقلاب بود و در حقیقت اگر تفکر بسیجی نبود حماسه نهم دی خلق نمی شد.

بسیج در فتنه ۸۸ عاشقانه بر ریسمان ولایت چنگ زد و بی آنکه هراسی از تندگویی های فتنه گران داشته باشد به دفاع از بنیان انقلاب اسلامی همت گمارد و حقیقتا همچون سربازی مطیع ولایت در میدان مبارزه، شجاعانه بر فتنه گران تاخت و در عرصه روشنگری و تزویر افکار عمومی تلاش گسترده و نقش ارزنده ای ایفا کرد.

دهاقان بیدار، مهم ترین برنامه شهرستان به منظور بزرگداشت نهم دیماه چیست؟

مهم ترین برنامه نهم دیماه در شهرستان برگزاری مراسم روشنگری همراه با یادواره شهدای طلبه و روحانی ، با حضور حجت الاسلام و المسلمین میرمرشدی استاد حوزه و دانشگاه در روز چهارشنبه هشتم دیماه ساعت ۱۸:۳۰ در مهدیه دهاقان و همچنین گلستان شهدای شهر گلشن است.

همچنین در پایگاههای بسیج شهرستان و مساجد نهضت روشنگری برگزار می شود.

دهاقان بیدار، سخن پایانی:

حماسه ۹ دی نشان داد اگر چه فتنه های صدر اسلام در بعضی مواقع موجب شکست واقعی دینداران واقعی شد ولی در فتنه های آخرالزمان این منافقان و فتنه گران خواهند بود که نابود می شوند و از چشم مردم می افتند، همانطور که در فتنه دیدیم آن حماسه بزرگ تمام فتنه گران را تا سرحد نابودی پیش برود و ان شاءالله در آینده نیز چنین خواهد بود.

Go to TOP