- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

حماسه ۹ دی هیچ‌گاه از ذهن ملت ایران پاک نخواهد شد

به گزارش سمیرم خبر، حجت الاسلام حسین رجائی پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سمیرم، با اشاره به فتنه سال ۱۳۸۸ اظهار کرد: پس از گذشت ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان اسلام همواره در صدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی بودند و در مقابل ایمان و پایداری ملت ایران شکست خوردند و فتنه ۸۸ را که با هدف سرنگونی انقلاب اسلامی و نابودی اصل ولایت‌فقیه شروع کرده بودند، با حضور میلیونی ملت ایران که شعار حمایت از ولایت‌فقیه سر می‌دادند، شکست خوردند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه امروز ملت ایران با داشتن وحدت، صاحب چنان قدرتی شده است که دشمنان توان مقابله در برابر این ملت را ندارد، با این وجود، مقام معظم رهبری طی توصیه‌هایی که در دیدارهای اخیر با فرهیختگان داشتند، آنان را از فتنه‌های دشمنان با علم کردن شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی آگاه کردند که هدف این دشمنان از بین بردن حقانیت اسلام است که ما باید آگاه و هوشیار باشیم.

خطیب نمازجمعه سمیرم، اظهار کرد: رسیدن به تقوای الهی با پیروی از سیره پیامبر گرامی اسلام محقق می‌شود که لازمه هر مسلمانی است که در سیره و روش پیامبر بزرگوار اسلام (ص) حرکت کند و ایشان را به عنوان اسوه و الگو در جامعه برای رسیدن به تقوای الهی معرفی و از آن تبعیت کند.

حجت الاسلام رجائی پور با اشاره به سالروز میلاد حضرت مسیح تصریح کرد: متاسفانه در طول تاریخ دینی، از حضرت مسیح (ع) چهره دیگری نزد مردم ساخته‌اند که این چهره با واقعیات فاصله دارد. سخنی که از این پیامبر بزرگوار در جامعه بسیار وجود و رواج دارد، سیلی زدن بر صورت است که اگر فردی بر یک سمت صورت سیلی زد سمت دیگر را نیز برای سیلی زدن بیاورد، که به گفته امام راحل این سخن و شیوه پیامبر الهی حضرت مسیح نیست، بلکه این سخن استعمارگران و تنبلان است که بتوانند با این سخن بر مردم مسلط شوند و این در حالی است که پیامبران الهی هیچ یک در مقابل ظلم و زورگویان ساکت نمی‌نشستند ولی استعمارگران چهره حضرت مسیح (ع) را این‌گونه معرفی می‌کنند.

وی ادامه داد: هفتم دی‌ماه سال ۵۸ سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی توسط امام راحل است؛ چراکه دین اسلام دین علم و آگاهی است و شایسته نیست مسلمانی بی‌بهره از علم و آگاهی باشد و در این حوزه خوشبختانه دستگاه متولی این امر در کشور اقدامات خوبی را انجام داده، اما کافی نیست و باید ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/