مدیر بیمارستان سمیرم خبر داد:

کاهش اعزام بیماران از بیمارستان سمیرم

مدیر بیمارستان سمیرم گفت: با توجه به جذب تمام وقت متخصص جراح عمومی تعداد اعزام بیماران بیمارستان سمیرم کاهش خواهد یافت.

افشین طغرائی در گفت و گو با خبرنگار سمیرم خبر با اشاره به مشکلات تجهیزاتی بیمارستان سیدالشهدا شهرستان سمیرم گفت: این بیمارستان با توجه به گستردگی بالا و توریست پذیری شهرستان مراجعات بالایی را دارا بوده و نیازمند تجهیز بیش از پیش می باشد.

وی ایجاد اعتماد بین بخش سلامت و خیران را امری ضروری دانست و افزود: تجهیز بیمارستان سیدالشهدا سمیرم با توجه به فرسودگی بیمارستان و کمبود برخی تجهیزات امروز لازم بوده و امیدواریم خیران به سمت بخش سلامت سوق پیدا کنند.

طغرائی با اشاره به کمک های برخی خیران شهرستان سمیرم گفت: خانواده های جوانان ناکام آصفی و هاشمی با اهداء دیه فرزندان به بخش ICU و اهدا دیه خانواده کاوه به بخش دیالیز خوشبختانه برخی از کمبود های بیمارستان رفع و خدمات رسانی به بیماران آسان تر شده است.

وی تاسیس انجمن خیران سلامت شهرستان سمیرم در سال ۱۳۹۲ را حرکتی زیبا عنوان کرد و گفت: با کمک خیران ساخت نمازخانه بیمارستان انجام و امروز برای مراجعه کنندگان قابل استفاده است.

مدیر بیمارستان سمیرم با اشاره به اعزام های بالا در شهرستان گفت: این اعزام ها به دلیل نبود جراح عمومی انجام می شد و از ۲۰ آذر ماه تا کنون با توجه به جذب یک پزشک جراح عمومی به صورت تمام وقت اعزام های بیماران سمیرمی به شهرستان های اطراف کاهش خواهد یافت.

وی از وجود ۲۱ بیمار دیالیزی در شهرستان سمیرم خبر داد و افزود: خوشبختانه با کمک خانواده کاوه ۶ تخت دیالیز بیمارستان سمیرم به ۱۲ تخت در آینده نزدیک ارتقا خواهد یافت و می توانیم پاسخگو تمام بیماران دیالیزی شهرستان و حتی شهر های اطراف شود.

طغرائی وجود ۵ تخصص اصلی را در بیمارستان الزامی دانست و گفت: در بیمارستان سمیرم نیز که در حال حاضر در رتبه بندی های بیمارستان های استان رتبه  ۲ را دارد تخصص های زنان، جراح عمومی، اطفال، داخلی و بیهوشی  دارا است.

وی با بیان اینکه بیشترین حجم مراجعه کنندگان به بیمارستان سمیرم مراجعه به درمانگاه تخصصی بوده افزود: در روز بیش از ۴۰۰ نفر به بخش تخصصی بیمارستان سمیرم مراجعه می کنند که با شرایط موجود پاسخگویی به تمام آنان امکان پذیر نیست.

مدیر بیمارستان سید الشهدا سمیرم خاطر نشان کرد: در حال حاضر تخصص های داخلی، زنان و زایمان، اطفال، قلب و عروق، دیابت، سونوگرافی به صورت تمام وقت و تخصص های پوست، چشم پزشک، طب فیزیکی و توانبخشی ، متخصص حلق و بینی نیز به صورت پاره وقت در این درمانگاه حضور دارند.

وی در پاسخ به مشکلات سیستم نوبت دهی بیمارستان گفت: در حال حاضر با توجه به گستردگی شهرستان نوبت دهی به دو روش حضوری و تلفنی انجام می شود که با توجه به شرایط شهرستان  بیشترین نوبت دهی به صورت حضوری می باشد.

  1. ali گفت:

    مدیر لایق و فرد دلسوز زنده باشید افشین جان

Go to TOP