- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

دولت به نقض برجام پاسخ قاطعانه دهد

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر، حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه سمیرم با تبریک میلاد حضرت محمد (ص) اظهار کرد: این روز فرصت مناسبی برای بازنگری وحدت کشورهای مسلمان جهان می باشد.

وی اسلام را دین برادری و صلح دانست و تصریح کرد: متاسفانه دنیای امروز با اسلام ناب محمدی بسیار فاصله گرفته و اتفاقات تاسف بار عراق و سوریه  نشان از عواقب این فاصله دارد.

حجت الاسلام رجایی پور با اشاره به شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح گفت: هفته وحدت دانشگاه و حوزه های علمیه زمانی مناسب برای ایجاد وحدتی یکپارچه و قابل تحسین در حوزه های علمیه و دانشگاه های کشور است.

وی با اشاره به نقض مستقیم برجام از سوی مجلس و سنای آمریکا و همکاری دلتمردان آنان افزود: دولتمردان ما باید با پاسخ قاطع در برابر این بدعهدی آمریکایی ها بایستند.

امام جمعه سمیرم بیان کرد: توقف بدون چون و چرا همکاری جمهوری اسلامی ایران با آمریکا و فعال کردن تمام ظرفیت های هسته ای ایران، جوابی قاطع در برابر نقض برجام از سوی آمریکایی ها بوده و نباید در این زمینه عقب نشست.

وی گفت: آمریکا امروز یکصد و ۹۰ لایحه علیه ایران آماده کرده که در صورت عقب نشینی دولتمردان در برابر گستاخی آنان، تصویب آنان  ایران را بیشتر از گذشته تحت فشار قرار خواهد داد.

خطیب نماز جمعه سمیرم خواستار فعال شدن نیروگاه های اتمی نطنز و آب سنگین اراک شد و گفت: دستور رئیس جمهور ایران جز موارد برجام نبوده و نقض برجام محسوب نمی شود که پاسخ به گستاخی آمریکایی ها محسوب گردد.

وی تصریح کرد: ما همواره مشاهده کرده ایم که هرگاه در برابر آمریکایی ها عقب نشینی کرده ایم آنان گستاخانه تر جلو آماده و هرگاه در برابر آنان ایستاده ایم مجبور به عقب نشینی شده و امروز باید دلتمردان به نقض برجام پاسخ قاطع دهند.

امام جمعه سمیرم با تبریک پیروزی حلب این رویداد را ضربه محکم به داعش و حامیان مستکبر آن دانست و گفت: امیدواریم با پیروزی های خط مقاومت بزودی شاهد گسترانده شدن اسلام ناب محمدی در سراسر جهان باشیم.

انتهای پیام/