سلیمی مطرح کرد؛

تلاش کمیسیون شوراها برای تشکیل چند حزب قدرتمند در کشور

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس معتقد است اگر رؤسای جمهور به پشتوانه یک حزب وارد عمل شوند در برهه‌های بحرانی و سرنوشت ساز می‌توانند از پس مشکلات با حمایت حزب خود به راحتی برآیند.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا،  اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه حتما لازم نیست توسعه سیاسی در لایحه برنامه باشد، گفت: ما در مسیر طی توسعه سیاسی هستیم و فقط بای امکانات فراهم شود که احزاب و گرایش ها بتواند با آزادی عمل در چارچوب نظام جمهوری اسلامی فعالیت کنند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک و در نظر گرفتن سیاست های کلی مقام معظم رهبری درباره انتخابات همان توسعه سیاسی است که توجه به آن می تواند موجب پیشرفت در ساختار سیاسی شود.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که در مجلس شورای اسلامی طیف ها و گرایش های سیاسی مختلفی وجود دارد، یادآور شد: در حال حاضر احزاب صرفا بدون برنامه و برای انتخابات فعال می شوند در حالی که باید با فکر و ایده بیایند.

سلیمی ادامه داد: اگر فردی به پشتوانه یک حزب رئیس جمهور شود اگر اشتباهی مرتکب شود حزب حامی او وارد عمل شده و وی را پشتیبانی می کند اما اگر یک فرد به صورت مستقل وارد شده و حمایت جریانی نداشته باشد ممکن است به مشکلات عدیده ای برخورد کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر در این کمیسیون کمیته ای تحت عنوان احزاب و  تشکل های مدنی وجود دارد، خاطرنشان کرد: تا کنون جلساتی در این کمیته برگزار شده و برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا در قالب طرح یا لایحه ای، احزاب قدرتمند تشکیل شود./

منبع: خانه ملت

 

Go to TOP