چگونه از هک وای فای جلوگیری کنیم؟

رئیس پلیس فتا استان مرکزی با بیان اینکه عدم رعایت نکات ساده ایمنی در استفاده از مودم‌های وای‌فای باعث می‌گردد تا کاربران به راحتی در دام مجرمان سایبری بیفتند، گفت: کاربران مودم های وای فای برای اینکه در دام مجرمان سایبری نیفتند باید نکات ایمنی را رعایت کنند.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا؛ سرگرد مصطفی نوروزی با اشاره به انتخاب پسورد خوب برای مودم‌های وای‌فای از سوی کاربران اظهار کرد: رمز عبور می‌بایست شامل اعداد‌، حروف لاتین و کلید‌های ترکیبی (علائمی نظیر @ # $ و …) باشد.

وی افزود: در صورت عدم استفاده از اینترنت حتماً مودم وای‌فای را به صورت سخت ‌افزاری خاموش نمایید و‌ حتی الامکان نام به کارگیری شده برای مودم‌های وای‌فای مشابه نام مالک مودم نباشد.
رئیس پلیس فتا استان مرکزی با بیان اینکه از قرار دادن شماره تلفن، نام و یا کد ملی و سال تولد به عنوان رمز عبورخودداری نمایید، گفت: جدا از افشای رمز عبور نزد دیگران خودداری کنید و حتما به صورت دوره ای رمز عبور خود را تغییر دهید.
وی ادامه داد: در اماکن عمومی نیز حتی‌الامکان از مودم‌های وای‌فای به اشتراک گذارده شده استفاده ننمایید و‌ در صورت عدم نیاز به بلوتوث و وای فای، این قابلیت‌ها را در دستگاه خود خاموش کنید.
سرگرد نوروزی از شهروندان خواست تا با رعایت این موارد از بروز بسیاری از جرایم رایانه‌ای افراد فرصت طلب خودداری کنند.
منبع:  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
Go to TOP