تیم سمیرم در مسابقات ربات های آمپولی استان اصفهان دوم شد

تیم دانش آموزی شهرستان سمیرم مقام دوم استانی مسابقات ربات های آمپولی را از آن خود کرد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمیرم خبر، مقام دوم استانی در مسابقات ربات های آمپولی توسط تیم دانش آموزی شهرستان سمیرم به سرپرستی احسان طغرایی و سامان کاوه به دست آمد.
این مسابقات دوشنبه شب در اصفهان به پایان رسید.
۸۰ تیم از شهرستان های استان اصفهان در این دوره از رقابت های دانش آموزش شرکت کرده بودند.
این دوره از مسابقات در دو مرحله وزن کشی و خلاقیت برگزار شد که دو تیم دانش آموزی از سمیرم در این بین حضور داشت و یکی از تیم ها موفق به کسب امتیازات لازم در بخش مبتنی بر خلاقیت با کسب عنوان دومی استانی شد.
فاطمه فرهادی و مهدیه نوروززاده به ترتیب از آموزشگاه های خیام و فردوس سمیرم موفق به کسب این مقام شدند.
سرپرست تیم سمیرم درباره فعالیت های پژوهش سرای دانش آموی سمیرم گفت: برگزاری کلاس های شاهنامه خوانی و داستان نویسی، رباتیک و هواپیماهای مدل بخشی از فعالیتهای این مجموعه است.
سامان کاوه اظهار کرد: این مرکز در نظر دارد همزمان با هفته پژوهش جشنواره راکت های آبی برگزار کند که برای دانش آموزان و دانشجویان بدون محدودیت سنی خواهد بود.
به گفته این مسئول پژوهشی، دوره آموزشی ساخت راکت های آبی برای دبیران مقاطع مختلف در محل پژوهش سرای سمیرم در حال برگزاری است.
شهرستان یکصد هزار نفری سمیرم با یکهزار و ۳۲۹ فرهنگی و ۱۰ هزار و ۳۰۰ دانش آموز، ۱۵۰ روستا و آبادی، چهار شهر و چهار بخش مرکزی، وردشت، پادنا و دناکوه در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

منبع: ایرنا

Go to TOP