بطحایی:

پرداخت معو‌قات فرهنگیان تا ۴۵ روز آینده/برخی اعداد و ارقام درباره اتهامات صندوق ذخیره صحت ندارد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از پرداخت معو‌قات فرهنگیان طی ۴۵ روز آینده خبر داد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا؛سید محمد بطحا‌یی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران پیرامون مسائل مطرح شده در صندوق ذخیره و تغییرات اخیر اظهار داشت: در این صندوق مشکلاتی وجود داشته و دارد که از سوی مقامات مربوطه با جدیّت در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش از چنین پیگیری‌هایی استقبال می‌کند اظهار داشت: به هر کسی در این صندوق اتهامی وارد باشد احضار شده تا بررسی های لازم اجرایی شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بعضی از مصاحبه‌هایی پیرامون صندوق ذخیره انجام شده که در آن اعداد و ارقام پایه و اساسی ندارد و اگر شخصی اسنادی مبنی بر مسائل صندوق ذخیره دارد آن را ارائه کرده تا در سیر عملکرد مراجع قضایی به کار گرفته شود.

بطحا‌یی یادآور شد: بیان اعداد و ارقامی که اساس درستی ندارد صرفا باعث تشویش اذهان معلمان بوده و تاثیر دیگری ندارد.

وی با بیان اینکه سیر قضایی در صندوق ذخیره به خوبی در حال پیگیری است گفت: از طرفی در مجلس روند تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان مورد توجه قرار گرفته تا عملکرد این صندوق به سرعت روشن شود.

بطحا‌یی در خصوص بازگرداندن مبالغ به این صندوق بیان کرد: ورود مقامات قضایی با همین هدف بوده و چنانچه ریالی توسط فردی خطا کار پایمال شده باشد هر چه سریعتر به معلمان که سهامداران اصلی صندوق ذخیره فرهنگیان هستند بازگردانده می‌شود.

وی درباره پرداخت معوقا‌ت فرهنگیان یادآور شد: با مساعدت‌های سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی در صدد ارائه اوراق خزانه با همکاری دو بانک عامل به فرهنگیان هستیم تا این معو‌قات طی ۴۵ روز آینده پرداخت شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش معو‌قات فرهنگیان را شامل پرداخت حق التدریسی‌ها ، حق الز‌حمه امتحانات، بدهی شرکت‌های بیمه، مطالبات مالکا‌نی که بابت مدارس قلع و‌ قمعی ‌در موارد‌ی حکم آن توسط دادگاه صادر شده و پاداش فرهنگیان سال ۹۴ دانست.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در خصوص آموزش ۵ زبان خارجی در مدارس اظهار داشت: بر اساس مصوبات موجود امکان انتخاب زبان‌های غیر از انگلیسی وجود دارد و یکی از دلایل ورود پیدا نکردن سایر زبان‌ها به کلاس‌های درس عدم استقبال بوده است.

بطحا‌یی ادامه داد: از حیث برنامه درسی زبان‌های غیر انگلیسی نیز امکان تدریس دارند اما پیش از این مسئله باید انگیزه‌های لازم برای اجرای چنین زبان‌هایی را در مدارس ایجاد کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه سال تحصیلی جدید شروع شده بنابراین امکان اجرایی شدن زبان‌های خارجی غیر از انگلیسی در سال تحصیلی جاری وجود ندارد.

بطحا‌یی در خصوص تفاهم‌نامه با سازمان ورزش و جوانان نیز یادآور شد: ۲ هزار نفر از طریق استعداد‌یابی غربالگری شدند و امیدواریم با همکاری بیشتر بتوانیم شاهد تحول در ورزش کشور باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

Go to TOP