رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران خبر داد

تولید سیب امسال کاهش یافته است

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران از ورود نارنگی پاکستانی به بازار میوه تهران خبر داد و گفت: تولید سیب امسال کاهش یافته است.

به گزارش ایم رصد سمنا، حسین مهاجرانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شمال استان تهران در مورد وضع بازار میوه و تره‌بار اظهار داشت: شهرستان دماوند در کنار شهرستان‌های میانه و مراغه از پایگاه‌های تولید سیب در کشور به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: فصل برداشت سیب در دماوند و دیگر شهرستان‌ها از ۲۵ شهریورماه تا آخر آبان ماه است و در این راستا، از پنجم مهر ماه برداشت سیب قرمز دماوند آغاز شده است و برداشت سیب زرد دماوند نیز از ۲۰ مهر ماه آغاز می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران با تأکید بر اینکه سال گذشته ۳ میلیون تن سیب برداشت شد، اضافه کرد: سال ۹۵، سال تولید انبوه سیب در کشور نیست و نسبت به پارسال تولید کمتر خواهد بود؛ سیب شهرستان‌هایی مانند دماوند باید در سردخانه نگهداری شود، زیرا تنها قابلیت نگهداری در سردخانه را دارد.

وی با اشاره به اینکه سیب‌های ارومیه، سلماس و سمیرم قابلیت نگهداری در سردخانه را ندارند، تصریح کرد: این نوع سیب‌ها باید تا اسفندماه در بازار عرضه شود.

مهاجرانی با اشاره به فصل برداشت پسته و معرفی ایران به‌عنوان اولین تولیدکننده پسته در دنیا، دامغان در استان سمنان را از پایگاه‌های اصلی تولید پسته باکیفیت در کشور برشمرد و اضافه کرد: رفسنجان هم بعد از دامغان در فهرست شهرهای تولیدکننده پسته باکیفیت قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه پسته اکبری در دامغان و نوع احمدآقایی از پسته‌های برند باکیفیت است، تصریح کرد: پسته اکبری دامغان در میدان تره‌بار باقیمت ۱۷ هزار تومان عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران ادامه داد: استان سمنان را می‌توان باب صادرات پسته در کشور به شمار آورد و در این بخش، قیمت‌ها به‌دقت بررسی و زیر ذره‌بین نظارت قرار دارد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران اظهار کرد: نارنگی پاکستانی با قیمت ۱۰ هزار تومان در بازار وارد می‌شود که این نوع واردات به شکل قاچاق است.

Go to TOP