یادداشت:

محرم ماه احیای امر به معروف است

هنوز هم صدای هل من ناصر ینصرنی مولای غریبمان به گوش می رسد .غربتی که ۱۴۰۰ سال ادامه دارد و هرچه زمان میگذرد این غربت بیشتر حس می شود . عاشورا وصف حال امامی است که حج خویش را نا تمام می گذارد و در کربلا حجش را تمام می کند . راستی چه می شود که امام معصوم حج خانه خدا را رها می کند و به کربلا می آید ؟ امام به کربلا آمد و هدفش از این قیام احیای دین جدش بود .

سمیرم خبر/ محمد حسین آقالر – دانشجوی کارشناسی ارشد علوم قرآن

حاجیان از کعبه می آیند ولی       حاجی ما سوی مقتل می رود

محرم … واژه ای که از چهار حرف تشکیل شده اما به اندازه ۱۴۰۰ سال حرف نگفته دارد ، محرم دانشگاهی است که مکتب عاشورا را به تو می آموزد ، مکتبی که شاگردانش همه ی آزادگان جهان بوده اند  … و چه زیبا فرمود امام صادق (ع): کل یوم عاشورا کل ارض کربلا . آری هر روز برای من و تو عاشوراست و همه جا برای ما کربلا

هنوز هم صدای هل من ناصر ینصرنی مولای غریبمان به گوش می رسد .غربتی  که ۱۴۰۰ سال ادامه دارد  و هرچه زمان میگذرد این غربت بیشتر حس می شود . عاشورا وصف حال امامی است که حج خویش را نا تمام می گذارد و در کربلا حجش را تمام می کند . راستی چه می شود که امام معصوم حج خانه خدا را رها می کند و به کربلا می آید ؟ امام به کربلا آمد و هدفش از این قیام احیای دین جدش بود .

اولین و بزرگترین درس عاشورا ، امر به معروف و نهی از منکر ، سنتی که رهبر غریبمان از آن با نام واجب فراموش شده یاد می کند . هنوز هم راه کربلا باز است و جبهه ی عاشورا نیاز به سرباز دارد ، محرم ماه پاسداری از دین رسول خداست ، دفاع از دین ، دفاع از غیرت و دفاع از نماز است در یک جمله ، محرم ماه احیای امر به معروف و نهی از منکر است.

اگر قرار باشد یک دلیل برای پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ و هشت سال دفاع مقدس بیان کنیم؛ آن هم پیروی از فرهنگ عاشورایی و مکتب اهل بیت (ع) است.

آری دفاع مقدس ؛ عاشورایی است که ۸ سال طول کشید و یادمان نرود که من و شما امروز در راه حسین (ع) گام بر میداریم ، وظیفه من و شما امروز پاسداری از انقلابی هست که از مکتب حسین بن علی (ع) الگو گرفته. و اگر کوتاهی کنیم در انجام این وظیفه ؛ مدیون امام حسین (ع) هستیم.

نکند در این راه پر پیچ و خم تحریم ها و مشکلات دشمن ما را در ادامه ی این مسیر مردد کند؟ آری تحریم همان شگرد دشمن در کربلاست که آب را بر روی لشگر امام (ع) بست . یادمان باشد امروز هم عاشوراست ….. عاشورای قرن ۲۱٫ در عاشورای قرن ۲۱ شیوه ی حمله دشمن با شیوه ای که در عاشورای سال ۶۱ هجری استفاده کرد بسیار متفاوت است.

شیوه ی حمله ی امروز دشمن ، جنگ نرم است ، جنگی که پای دشمن را به خانه ها باز کرده است ، جنگی که قربانیانش صدها برابر قربانیان جنگ های سخت هستند.  وظیفه من و شما در برابر این جنگ به فرموده ی رهبر عزیزمان بصیـرت است . بصیرت یعنی بدانیم شمری که سر حسین بن علی (ع) را از تن جدا کرد ، همان جانباز جنگ صفین هست که تا مرز شهادت پیش رفت .

والعاقبه للمتقین

انتهای پیام./

Go to TOP